איך להתאים נעלי ספורט להליכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

עולם הכושר הגופני והאימונים הספורטיביים עלה מדרגה בשנים האחרונות ויש כיום הרבה יותר מודעות ליתרונות של ביצוע פעילות גופנית ולהשפעה החיובית על הגוף והנפש. לפני שמתחילים לבצע פעילות גופנית על בסיס קבוע או שגרתי, חשוב לבחון את האביזרים שעומדים לרשותם של המתאמנים על מנת למקסם את ההשפעות ולהוציא את מירב התועלת מהאימונים.

הליכון ושימוש נכון בו

בהתאמה לעלייה במודעות, חלה התפתחות מרשימה גם בעולם של מכשירי כושר ובעיקר של הליכונים. אפשר להתאמן על הליכון בבית או במכון הכושר אך חשוב לדעת שאין די בבחירת הליכון וצריך לשים לב איך ניגשים לאימון עליו. אחד הדברים שחשוב לשים אליהם לב ולבחור אותם בתבונה אלה נעלי הספורט.

כיום ישנן נעלי ספורט שמיועדות לסוגים שונים של ענפי ספורט, וכחלק מכך גם נעלי ספורט להליכה. להלן כמה תכונות של נעלי ספורט שחשוב לשים אליהן לב בעת הבחירה של הנעליים לאימון ההליכה: 

סוליה גמישה – הסוליה צריכה לאפשר טווח תנועה רחב ככל האפשר על מנת שההליכה תהיה טובה ונוחה בלי שהמתאמן ירגיש הגבלה משום סוג.

קשירה חזקה – המתאמן לא יכול להרשות לעצמו מצב שבו השרוכים של הנעליים נפרמים בזמן הריצה. לכן חשוב שהשרוכים יהיו ארוכים מספיק, חזקים ויאפשרו קשירה חזקה שתחזיק מעמד או שהנעליים תהיינה עם רצועות סקוץ'.

אווריריות נעלי ספורט להליכה עשויות מבדים וחומרים שניחנים בבועות אוויר, מה שמעניק להם משקל קל במיוחד וכמובן תחושה נוחה וקלה על הרגל. האווריריות גורמת למתאמן לחוש כאילו שהוא כלל לא נועל נעליים וללא ספק תחושה זו מקלה על האימון.

איך להתאים נעלי ספורט להליכה

איך להתאים נעלי ספורט להליכה

איך לבחור נעלי ספורט

סוליה מחוספסת ועמידה – הסוליה של נעלי הספורט חייבת להיות מחוספסת על מנת שהמתאמן לא יסתכן בהחלקה. את מסלול ההליכון אפשר לתכנן כך שיהיה בשיפוע על מנת להעצים את האימון ולשם כך חשוב לדעת בבירור שהנעליים יכולות להתחכך במשטח והמתאמן לא יחליק תוך כדי ההליכה על המסלול המשופע.

נוחות והתאמה לרגל – אין טעם לבחור בנעל ממותגת ויקרה אם היא לא נוחה על הרגל. כאשר מתאמנים עם נעליים לא נוחות או כאלה שלא מתאימות לכף הרגל מסתכנים בפציעה ולא כדאי לקחת את הסיכון. הנוחות והתחושה הטובה של כף הרגל בתוך הנעל הן מה שהכי חשוב להתרכז בהן.

נעליים שמתאימות להליכון – לא להתפשר!

כיום, כשישנם סוגים רבים של נעלי ספורט אשר מיועדים לסוגים שונים של ענפי ספורט, לא חייבים לשבור את הראש. פשוט פונים למדור של נעליים אשר מיועדות להליכה ומתוך המגוון הרחב בוחרים את הנעליים שהכי נוחות ומתאימות לצרכים.

ישנם גם סוגים של נעלי ספורט שמתאימים לכמה ענפי ספורט או לביצוע של פעילות גופנית כללית – גם אלה עשויים להתאים להליכה על הליכון, ביתי או מקצועי. בזכות הנעליים הנכונות והמתאימות ביותר אפשר יהיה בקלות רבה יותר להציב מטרות ויעדים וגם לעמוד בהם, ובעיקר – להימנע מפציעות. כאשר האימון יעיל ויסודי גם מצב הרוח עולה והרצון לשפר את ההישגים מתחזק. לנעליים המתאימות יהיה חלק לא מבוטל בהצלחת האימון ובתחושה הטובה של עמידה באתגר.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן