תיקון מכשיר
כושר אליפטיקל

אליפטיקל

מכשירי כושר ביתיים למיניהם המאפשרים לנו להתאמן בתוך הבית, מכון הכושר או כל חלל סגור אחר גם בלי מרחב פתוח מסביב על מנת לרוץ ולהתאמן בו, מהווים כיום את אחד האמצעים הנפוצים ביותר לשמירה על כושר, במיוחד במדינות מערביות כמו ישראל. 

כמובן שההליכון ואופני הכושר הם ממכשירי הכושר המוכרים יותר, אך בשנים האחרונות נכנסים לשימוש בתפוצה נרחבת גם מספר מכשירים אחרים, אשר עוצבו ויוצרו במיוחד על מנת לתת מענה לכמה בעיות נפוצות החוזרות על עצמן שוב ושוב במכשירים הישנים יותר. אחד המכשירים המרכזיים והפופולאריים ביותר בהקשר זה הוא האליפטיקל. 

בקטע הבא ננסה להבין מהו אליפטיקל, מדוע מדובר במכשיר כושר ביתי יעיל ומומלץ כל כך ומה חשוב לדעת בכל הנוגע לתיקונו של מכשיר זה.

ליהנות מיתרונות הריצה
וההליכה במכשיר אחד

האליפטיקל הוא מכשיר אשר עוצב ופותח במיוחד על מנת לתת מענה לבעיות נפוצות הנגרמות עקב ריצה או הליכה, הן בשטח פתוח והן על גבי הליכון או מכשיר כושר מסוג אחר, עליהן מתלוננים אנשים רבים. 

בעיות אלו כוללות שחיקה של המפרקים והסחוסים, כאבים בשרירים ובעמוד השדרה ועוד. אמנם ריצה והליכה הן טובות מאוד לבריאות הגוף, אך אימונים שלמים ואינטנסיביים פעמים רבות גורמים גם נזק לגוף, ובדיוק לשם התמודדות עם בעיה זו נוצרו מכשירים כמו האליפטיקל.

תרומת מכשיר אליפטיקל
לבריאות המשתמש

מכשיר זה מאפשר אימוני כושר וסיבולת לב ריאה, שריפה מוגברת של קלוריות וכו', כמו גם אימונים איטיים ומרוכזים יותר המחזקים שרירים ובונים מסת שריר. מכשיר זה מותאם, בין השאר, לעבודה על שריר הירך הקדמי (ארבע ראשי), על שריר הירך האחורי, שרירי העכוז והמפשעה, ובכך מאפשר גם לבנות שרירים במקומות אלו וגם לחטב את האזור. במסגרת השרירים העליונים מאפשר מכשיר זה לעבוד על שרירי הכתפיים והחזה, כמו גם שרירי הידיים.

האליפטיקל מאפשר לרוץ ולהתאמן במנחי גוף טובים ונכונים ולהפעיל את כל שרירי הרגליים גם יחד. בכך הוא מאפשר לנו להימנע מתנועות השוחקות יתר על המידה את המפרקים באותו אזור, כמו גם לחמוק מתנועות חזקות ופתאומיות אשר עלולות לגרום למכות הנספגות בעמוד השדרה ובאות לכדי ביטוי לאורך זמן במגוון בעיות וכאבים שונים.

תיקון מכשיר כושר אליפטיקל
חשוב לדעת

בעוד האליפטיקל הוא מכשיר כושר מתקדם ומיוחד במינו, כזה המאפשר צורת אימון מתוחכמת ויעילה במיוחד ממגוון בחינות, כך המכשיר עצמו הוא מכשיר חשמלי גדול ומורכב, המכיל אינספור חלקים שונים מסוגים שונים. 

מכשיר אליפטיקל סטנדרטי כולל לרוב גלגל תנופה, פדלים, ידיות קבועות וניידות, חיישנים מסוגים שונים, תצוגה דיגיטלית, רכיבי בקרה שונים ועוד. 

המפרט הטכני של מכשיר מסוג זה הוא ארוך ומורכב, בין השאר מפני שעל מנת לתת מענה מדויק, גמיש ומתוחכם כל כך לצרכי הפעילות הגופנית של הגוף האנושי המורכב, יש צורך במכשיר מורכב ומתקדם ביותר המורכב מאינספור חלקים ורכיבים שונים.

ריפיט - 15+ שנות ניסיון בתחום

מה כל זה אומר לנו בכל הנוגע לתיקון מכשיר אליפטיקל? ובכן, בעוד מדובר במכשיר אותו מחזיקים אנשים רבים בביתם, חשוב במיוחד להדגיש עוד יותר את חשיבותו של תיקון נכון ומקצועי בעת הצורך, ואת חשיבותה הרבה של תחזוקה שוטפת מדי כמה חודשים. 

כאשר מתגלה תקלה זו או אחרת במכשיר האליפטיקל יש להזמין מיד טכנאי תיקון מכשירי כושר ביתיים, ולוודא כי מדובר בטכנאי המתמחה גם בתיקון מכשיר כושר אליפטיקל, דוגמת הטכנאים במקצועיים שתוכלו למצוא כאן ב"ריפיט". 

רק תיקון מקצועי לכל דבר ועניין יבטיח לכם כי המכשיר יישמר לאורך זמן רב וכי לא יסכן אף משתמש/ת במהלך אימונם.

דילוג לתוכן