סיליקון להליכון 400 מ"ל ב 119.90 ש"ח כולל משלוח זמן אספקה עד 10 ימי עסקים

שמן סיליקון להליכון

שמן סיליקון להליכון

במאמר נסביר כיצד שמן סיליקון להליכון נחשב לחיוני עבור התחזוקה של הליכון ומה קורה אם לא מקפידים על השימון נכון.

הליכונים נחשבים לאחד ממתקני הכושר הביתיים הנפוצים ביותר בעולם. השימוש הקבוע בהם בסביבה הביתית או במכוני הכושר מחייב תחזוקה קבועה ונכונה.

בכל כמה זמן חשוב להשתמש בשמן המיוחד 

אם לא נבצע תחזוקת הליכון בצורה שוטפת, עד מהרה נגלה כי הביצועים שלו יורדים. עם הזמן, הרצועה שעליה צועדים או רצים תיעשה רועשת ותתבלה בצורה מואצת.

על כן הדבר החשוב שכל בעל הליכון חייב לשנן לעצמו – שמן סיליקון חייב להימצא תמיד בהישג יד. אבל תשאלו, בכל כמה זמן צריך להשתמש בו והתשובה, בהתאם לשימוש.

כלל האצבע הטוב ביותר לצורך כך הינו שימון מקיף וראוי בכל כ-10 שעות של פעולה. מדובר בפעולה מצטברת והתועלת, כמו סוג של טיפול עשרת אלפים לרכב. בדרך כלל ובשימוש ממוצע, טוב לבצע תחזוקה של הליכון בצורה כזאת בכל שבוע או שבועיים.

מה יקרה אם משתמשים בשמן לא נכון

טעות בשימון יכולה לעלות ביוקר. זה עלול לקרות בעיקר אצל משתמשים חדשים, שעד כה השתמשו בהליכונים בעיקר בחוג במכון הכושר אבל עברו להתאמן בבית. 

או אצל אנשים שנוהגים לשמן כלי עבודה או צירים, בכל מיני סוגי שמנים שונים. אז שימו לב לכך כי אם לא תשמשו במוצר הנכון, אם תחליפו שמן סיליקון בחומר אחר, התוצאות עלולות להיות עגומות.

לדוגמא: הדבר עשוי לגרום לכך שהרצועה החשובה כל כך תישחק בקצב מואץ. ישנם שמנם אשר גורמים להרס הרצועה מפני שהם מגיבים מבחינה כימית עם החומר ומאכלים אותו (כמו סוג של חומצה שמגיבה עם משטחים שונים, גומי, עץ וכדומה). 

הקפדה על תחזוקה ושימוש בחומר על בסיס סיליקון אמיתי ללא תוספים אחרים תבטיח תוצאות מצוינות.

 

כמה טיפים לשמירה על ההליכון שלך עם שמן סיליקון ליישום מיידי!

  1. הרם את הרצועה והכנס את היד מתחת לרצועה להרגיש אם המשטח ריצה ספוג בשמן.
  2. אם ההליכון מאט את עצמו אחרי זמן הליכה, סימן שהגיע הזמן לשמן.

מומלץ לשמן את ההליכון אחת לחודש או כל 10 שעות אימון, על מנת לשמור על הרצועה והמנוע.

ממש לא, חומר זה אינו מתאים לשימון הרצועת בד,

ללא שימון חגורת ריצה תשתפשף על המשטח וחיכוך יהיה גבוה, לאורך זמן המנוע יתחמם ישרף.

כמובן ששמן סיליקון מכיוון שהוא סמיך מאוד ומחזיק הרבה יותר מעמד מתחת לרצועה, מה גם שהשמן נספג יותר טוב על המשטח, ספריי סיליקון לעומתו הוא מדולל ומורכב בפנים עם עוד חומרים והוא לא 100% סיליקון.

כך תפחיתו את החיכוך והחום 

בשעה שמפעילים הליכון והרצועה מתחילה לנוע בקצב, נוצרים לחצים. בשעה שמתחילים לצעוד על הרצועה הנעה, החום והחיכוך הינם בלתי נמנעים. וככל שמעלים את הקצב והרצועה נעה ונעה במהירות רבה יותר, כך החיכוך והחום נוסקים.

על מנת להפחית את השחיקה הנובעת מלחץ, חום וחיכוך, יש לטפטף כמה טיפות של השמן, לפי הוראות היצרן. חשוב לוודא כי החומר ייספג כמו שצריך בכל שטחה של הרצועה. 

אמנם אין להספיג יותר מדי אבל לא כדאי גם להשתמש בכמות קטנה מן הדרוש. עשו זאת, תפחיתו את הבלאי ותוכלו ליהנות מהפעילות הגופנית החשובה כל כך, ללא הפרעות ותקלות. 

כך תפחיתו את הרעש המציק  

בכל סוג של הליכון שנמצא בביתכם או בחדר הכושר שעומד לרשות לקוחותיכם בקאנטרי, בבית המלון או אפילו בחדר כושר של בית דירות חדשני, השמן מועיל מבחינות נוספות. 

האם שמתם לב שבשעת ההפעלה החלו להיווצר חריקות או רעשים שלא הופיעו קודם לכן? ככל הנראה, לא שימנתם את הרצועה בזמן האחרון או שלא יישמתם מספיק משמן הסיליקון. 

כדאי לפעול לפי המתכונת הבאה לשימון:

  1. פעמים בחודש או בכל עשר שעות שימוש, יישמו כמה טיפות או רססו מעט מהתרסיס. 
  2. וודאו כי מדובר בחומר אשר מיועד אך ורק להליכונים ומתקני כושר דומים. אל תשמשו בתרסיס שלא מיועד לכך.
  3. יישמו את התכשיר בכל שטח הרצועה, לפי הוראות היצרן. 
  4.  לאחר היישום, יש להפעיל מיד את ההליכון. ניתן ללא שיהוי לבצע פעילות וזה אפילו מומלץ. באופן זה, החומר נספג היטב וכראוי בכל הרצועה. 
  5. אם גם לאחר מכן ישנם רעשים, בפרט מכיוון המנוע, התייעצו עם איש שירות או טכנאי הליכונים.
דילוג לתוכן