תיקון מכשירי כוח
מולטי טריינר

תיקון מולטי טריינר

מכשירי כוח מסוגים שונים משמשים את האדם מזה מאות ואלפי שנים לצורך חיזוק הגוף, בניית השרירים וחיטובם, עוד מהתקופה בה היו משתמשים בסלעים כבדים ומשקולות טבעיות ומאולתרות למיניהן, ועד לתקופתנו אנו בה קיימים מכשירי כוח משוכללים דוגמת ה"מולטי טריינר" המוכר מקרוב לכל מי שאי פעם ביקר בחדר כושר.

מולטי טריינר הוא מכשיר המאפשר עבודה על השרירים בחלקים רבים ושונים של הגוף, ומדובר במכשיר המכיל משקולות רבות ובנוי בצורה המאפשרת להשתמש במשקולות אלו על מנת לאמן שרירים שונים בגוף. בכל הנוגע לתיקון מכשירי כוח דוגמת מולטי טריינר, ישנם כמה דברים בסיסיים שחשוב מאוד לדעת:

תחזוקה שוטפת החלפת
כבלים וגלגלות

ישנם סוגים שונים של טיפולים ותיקונים להם אנו עשויים להזדקק במידה ואנו מנהלים חדר כושר, מחזיקים מולטי טריינר בבית או אחראים על מכשיר מסוג זה בכל סיטואציה אחרת. 

לדוגמה, תיקון נקודתי של בעיה המתגלה במכשיר הכוח מצריכה כמובן בעל מקצוע המתמחה (גם) בתיקון מכשירי כוח, מה שלרוב מאפיין טכנאי מכשירי כושר מקצועיים. 

תיקון נקודתי נדרש במידה והמכשיר מפסיק לעבוד, "עושה בעיות" אך עדיין עובד או כאשר אנחנו מגלים פגם מסוים, גם אם עדיין אינו מורגש מבחינת האימון והשימוש במכשיר. 

בכל מקרה, לרוב מומלץ להפסיק להשתמש במכשיר (על מנת שלא לגרום לנזק גדול אף יותר) ולהזמין טכנאי מכשירי כושר וכוח מקצועי.

תיקון מולטי טריינר
באחריות וביסודיות

מלבד לתיקונים נקודתיים בעת שמתגלות תקלות אלו או אחרות, במכשירי כוח במיוחד מומלץ ביותר להקפיד לבצע תחזוקה שוטפת מדי תקופה, וכך לדאוג כי לא מגיעים למצב של תקלה חמורה. 

לדוגמה – החלפה תקופתית של הכבלים והגלגלות של המולטי טריינר היא מומלצת ביותר, והיעדר תחזוקה הולמת או הקפדה על החלפת גלגלות והחלפת כבלים אחת לתקופה עלולה לסכן את בטיחות המשתמשים בו, כמו גם להביא להיווצרותן של תקלות גדולות וחמורות הרבה יותר. 

הכבלים של מכשיר כח הוא הרכיב המחזיק את המשקולות הכבדות והגלגלות הן הרכיב המאפשר לכבלים לנוע בחופשיות ולנו להרים (או לדחוק) את המשקלים הללו, ושחיקה של חלקים אלו עלולה להיות מסוכנת למשתמש ולמכשיר גם יחד. 

דמיינו מצב בו הכבל נשחק יתר על המידה ופתאום נקרע באמצע הפעולה, או מצב בו הגלגלת אשר לא הוחלפה לאורך זמן רב מדי נשברת באמצע האימון – במקרים אלו המשקולות הכבדות יפלו בבת אחת ועלולות לגרום לנזק רב במכשיר, אותו יהיה יקר ומסובך הרבה יותר לתקן.

ריפיט תחזוקת מכשירי כח
וכושר ביתיים ומקצועיים

כאמור, חשיבותה של תחזוקה שוטפת היא רבה במיוחד כאשר מדובר במכשירי כוח למיניהם, כפי שניתן להסיק מהדוגמה של החלפת כבלים וגלגלות במולטי טריינר, הנדרשת אחת לתקופה. 

לכן, על כל מי שמחזיק מכשיר כוח בביתו או מופקד על ניהול חדר כושר (או כל מקום בו עושים שימוש גם במולטי טריינר) לדאוג לבצע תחזוקה שוטפת תקופתית, ולדאוג כי בעל מקצוע מוסמך ומנוסה מבצע את הטיפולים השוטפים (כמו גם את התיקונים הנקודתיים במידת הצורך).

ריפיט מקצוענים בתחום הכושר

רק בעל מקצוע המנוסה ספציפית בתיקון ותחזוקה של מולטי טריינרים ומכשירי כוח אחרים יכול להבין בדיוק את חשיבותה הרבה של תחזוקה שוטפת ומונעת, כזו אשר במסגרתה נחליף כבל וגלגלת עוד לפני שהם נשחקים יתר על המידה, וכך לא נסכן לעולם את המשתמשים במכשיר הכוח. 

עבודה עם בעל מקצוע מנוסה מהתחום היא קריטית במקרה זה, ותסייע לנו גם לשמור על המולטי טריינר שמיש ותקין לאורך שנים רבות יותר.

חלקי חילוף למולטי טריינר

אנו בריפיט מוכרים גם חלקי חילוף בודדים למולטי טריינרים בייתים לקרוס אוברים מקצועיים, סמיט משין בחדרי כושר ועוד כגון: גלגלות בקוטר 80,90,100,110, כבל פלדה מצופה שחור PVC חזק ועמיד בקוטר 4MM, 5MM, פין בורר עומס, חבל משיכה, ידיות משיכה מברזל , רצועות משיכה לפולי ועוד

דילוג לתוכן