הליכון רצועה מחליקה

תוכן עניינים

אתם אוהבים להשתמש במכשיר אימון מסוג הליכון לצורך פעילות ספורטיבית. אתם בהחלט בחברה טובה. אתם בוודאי מכירים את אופן הפעלת התוכניות השונות וגם מכירים את תחושת הרגליים הנעות על גבי הרצועה. אך מה קורה אם היא מחליקה? האמינו לנו שזו לא בעיה כל כך גדולה. מחברת ריפיט מסבירים שגם אם הרצועה מחליקה, לא בטוח שתצטרכו תיכף ומיד להזמין טכנאי. למעשה, זוהי אחת התקלות הכי נפוצות ובדרך כלל הפתרון יהיה די פשוט. רק אם לא תצליחו להתגבר על הבעיה בדרכים שנסביר להלן, יהיה נכון להתקשר ולהתייעץ עם טכנאי מוסמך שינחה אתכם מה צריך לעשות.

למה הרצועה פתאום מחליקה 

הליכונים הלכו ותפסו את מעמד הבכורה בתור אחד ממכשירי הכושר הפופולריים ביותר. הם נמצאים בשימוש נרחב בכל חדר כושר וכן גם באין ספור בתים בישראל. לפני שנסביר מה צריך לעשות לגבי הליכון רצועה מחליקה אתם בוודאי רוצים לדעת למה מתרחשת תופעה כזאת. ראשית, קחו בחשבון שזו לא תקלה מסובכת וגם לא נדירה. זה קורה מפעם לפעם, גם לאנשים שמקפידים לתחזק בצורה שגרתית ואפילו נוהגים לשמן באמצעות שמן סיליקון ייעודי. אז מה בעצם קורה כאן: זה פשוט עניין של מתיחות. 

רצועות של הליכונים לא צריכות להיות הדוקות ומתוחות יתר על המידה. אבל מצד שני, גם אסור שהרצועה תהיה רפויה ורופפת מדי. אם התחלתם להתאמן והפעלתם את התוכנית הרצויה, עליתם על הליכון וגיליתם החלקה, זאת בדיוק הסיבה. הרצועה התרופפה יותר מדי והפתרון פשוט. כל מה שצריך לעשות זה לחזק. 

האם מסובך לחזק רצועות של הליכונים 

יתכן שיש לכם בבית ארגז כלים מאובזר ויתכן שלא. אם אתם שואלים האם אתם צריכים ארגז כלים כדי לחזק הליכון רצועה מחליקה אז נוכל לגלות לכם שקרוב לוודאי שלא. גם במכשירי הכושר האיכותיים ביותר הרצועות עם הזמן מתרופפות, בגלל עצם העובדה שהן נעות ומסתובבות, לכן תוכנן מנגנון שיאפשר לכם להסדיר זאת בעצמכם.

במרבית הדגמים המקובלים כיום תוכלו לראות בחלק האחורי של המכשיר שני ברגים. אלה ברגים שניתן לסובב באמצעות כלי ייעודי שנקרא מפתח אלן. אל תנסו להשתמש במברגים, פלאיירים או כלים מאולתרים. פשוט הכניסו את מפתח האלן לבורג (הם משתלבים יחד) וסובבו. 

העיקרון שחשוב לזכור הוא לסובב את הבורג בכיוון הנכון. הליכון רצועה מחליקה מהדקים כאשר סיבוב הבורג נעשה עם כיוון השעון. אל תנסו לבצע מתיחה יתר על המידה. סובבו את הבורג שליש עד חצי סיבוב. לאחר מכן הפעילו את המכשיר ובדקו האם כעת הרצועה מהודקת בצורה המשביעה את רצונכם. במידה ורואים שעדיין לא הכל מושלם ועדיין ישנה החלקה מסוימת, מבצעים פעם נוספת את אותה הפעולה. ורק כדאי שיהיה ברור, חזקו את שני הברגים, האחד אחרי השני. 

 
הליכון רצועה מחליקה

רצועת הליכה מחליקה?

הליכון רצועה מחליקה מה עושים?

מה עושים אם רצועת ההליכון מאבדת את המירכוז 

אם רצועה של הליכון הופכת לשחוקה ומשופשפת מאוד, תוכלו להיעזר בטכנאי שיחליף אותה. לאחר מכן הקפידו להשתמש בשמן סיליקון להליכון ותיווכחו שהיא נשמרת הרבה יותר טוב ומגיבה בצורה נכונה. אבל אם אתם שמים לב שהרצועה קצת מאבדת את המרכוז, זזה יותר מדי ימינה או יותר מדי שמאלה, תוכלו לפתור את הבעיה הזאת בצורה עצמאית ובלי עבודה קשה. 

זוכרים את הברגים שחיזקתם על מנת להתמודד עם רצועה שמחליקה? הפעם תוכלו לעשות בהם שימוש מתאים, על מנת לישר ולמרכז את הרצועה. ככל הנראה, אחד הברגים היה רופף מדי ותוכלו לטפל בכך באמצעות אותו מפתח אלן שיש ברשותכם. נניח שהרצועה נוטה יותר מדי לצד שמאל ואתם רוצים להעביר אותה למרכז, את הבורג שמשמאל תצטרכו לסובב בכיוון השעון. בדקו וראו בעצמכם איך הרצועה זזה לאמצע. לפי הצורך, תוכלו לסובב את הבורג עד שהתוצאה משביעה את רצונכם. את הפעולה הזאת צריך לבצע כאשר המכשיר מופעל על קצב הפעלה איטי יחסית. 

אם רצועה נוטה יותר מדי לצד הימני ותרצו להזיז אותה למרכז צורה הפעולה דומה. הפעם, מסובבים את הבורג שמימין לפי כיוון השעון. גם הפעם, וודאו שמכשיר מופעל על קצב פעולה איטי ויציב. מהר מאוד תגלו כי הרצועה נמצאת במרכז, שהיא הדוקה מספיק ואפשר להתאמן בצורה שגרתית ורגילה, ללא שום בעיה. 

טיפ לתחזוקת הרצועות השוטפת 

הרצועות של ההליכון מתוחות כנדרש, סביב לגוף ההליכון עצמו (למשטח הריצה). מכיוון שישנו חיכוך בכל פעם שמפעילים את המכשיר, דרוש טיפול שגרתי שמקטין אותו, מונע התחממות ושחיקה. על מנת לשמן בצורה נאותה, מרימים מעט את הצד האחד של הרצועה. מרססים ספרי סיליקון להליכונים לכיוון מרכז המשטח. 

כדי לפזר את השמן, הפעילו את המכשיר בקצב נינוח והחלו בהליכה. לאחר מספר דקות השמן מתפזר כראוי בכל נקודות המגע בין המשטח לבין הרצועה. במידה ובטעות השתמשתם ביותר מדי שמן, אל דאגה. נגבו את העודפים. תדירות הפעולה תלויה במספר שעות האימון השבועיות שלכם. בכל פעם שהרצועה יבשה, שמנו מעט.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן