הליכון מקצר את הבית

תוכן עניינים

מכשירי כושר לסוגיהם, אפילו המשוכללים ביותר, עלולים מפעם לפעם להתקלקל או אף לגרום לתקלות חשמל. אך לא כל מה שנראה במבט ראשון כמו תקלה אכן מצריך תיקון של ממש. אנשים המחזיקים מכשירי כושר ביתיים המופעלים על חשמל לפעמים מנתקים אותם מהחשמל לאחר השימוש. טכנאי בעל ניסיון רב בתיקון מכשירי כושר כגון הליכון מסביר שקורה די הרבה שהוא ניקרא לתיקון תקלה כאשר למעשה אין כל בעיה.

לפעמים, אכן מסתבר שקיימת תקלת חשמל שגורמת לכך כי הליכון מקצר מקפיץ את המפסק הראשי. לעיתים  פשוט קורה שהמכשיר שנותק מהחשמל לא נדלק ולכן נראה לכאורה מקולקל. וכל מה שהטכנאי צריך לעשות זה לחבר את המכשיר לחשמל ולבחור את תוכנית ההליכה או הריצה הרצויה. אבל מה קורה אם באמת ישנו קצר, מה עושים ואיך פותרים את הבעיה? הטכנאים המנוסים של חברת ריפיט מבהירים. 

האלף בית של תקלות חשמל בהליכונים 

אם נדמה שהמכשיר מקצר או שאין הוא נדלק, קודם כל כדאי לבדוק את החיבור לחשמל. אם ההליכון אכן מחובר לחשמל, בדקו שאין במקרה הפסקת חשמל כללית בבית. בדקו שהמפסק הראשי לא קפץ. דרך מאוד טובה לבדוק אם הליכון תקין או לא היא פשוט לחבר אותו לשקע חשמלי אחר. העדיפו שקע שחובר אליו מכשיר חשמל אחר, שעובד כרגיל. וטיפ חשוב: לפעמים מגלים הליכון מקצר, אבל למעשה הבעיה היא בשקע החשמלי. שימו לב שהשקע נראה שלם ותקין. בדקו שהשקע לא חרוך, שאין בו חלקים מעוותים או ריח של פלסטיק שנחרך. אם השקע לא תקין נתקו את המכשיר והזמינו טכנאי בעל רישיון חשמלאי. החלפת שקע לא תקין תתבצע בבטחה רק על ידי איש מקצוע שהוסמך לכך. 

מה עלול לקרות אם מתעלמים מסימנים לתקלה 

למרות שלא תמיד יהיו סימנים מוקדמים לכך כי קיימת תקלת חשמל מקצרת, לפעמים ניתן לזהות סימן מוקדם. לדוגמא, אם מריחים ריח שרוף, בהחלט יתכן שמשהו לא תקין מתרחש במערכת החשמל או במנוע. התעלמות מהבעיה עלולה להביא לכך כי תוך זמן קצר תתמודדו עם הליכון מקצר. אם בזמן הפעלת המכשיר או תוך כדי הליכה או ריצה אתם מרגישים ריח חרוך, הפסיקו מיד וכבו את המכשיר.

בדקו האם הרצועה משומנת. במידת הצורך, שמנו ואז הפעילו מחדש במהירות איטית. במידה ועדיין מרגישים ריח חרוך, הזמינו טכנאי. אם מפעילים מכשיר למרות סימן אזהרה שכזה, מערכת החשמל או המנוע כולו עלולים להיהרס. סימן נוסף לתקלה, אם מרגישים שהרצועה נעה לאט מדי ולא מצליחה להגיע לקצב ריצה התואם לתוכנית שבחרתם.

הליכון מקצר את הבית

הליכון מקצר את הבית?

הליכון מקצר את הבית?

איך תוודאו שהליכון הוא שגורם לקצר 

ההליכון, כמו כל מכשיר חשמלי, עלול לגרום לקצר חשמלי במידה וישנה תקלה. הסימן הברור של קצר יהיה כאשר המפסק הראשי בבית יקפוץ. לא תמיד יהיה לכם ברור שדווקא ההליכון הוא זה שגורם לקצר. כדי לוודא האם התקלה נגמרת בגלל ההליכון, בדקו קודם כל האם באותו הזמן פועל מכשיר חשמלי נוסף. נתקו את מכשיר הכושר והרימו את המפסק הראשי. אם כעת החשמל פועל כרגיל והמפסק עדיין מורם, הבעיה היא בהליכון. אם המפסק קופץ, מכשיר חשמל אחר הוא הגורם לבעיה ויתכן שהבעיה נובעת מתקלה בארון החשמל שגורמת לקצר. 

חשוב לדעת שגם הליכון כבוי שעדיין מחובר לחשמל עלול לקצר. כלומר, וודאו שאתם מרימים את המפסק לאחר שהוצאתם את השקע ולא רק כיביתם את המכשיר. בדיקה נוספת שכדאי לעשות – חברו לשקע שמשמש את ההליכון מכשיר אחר והפעילו אותו. יתכן שתגלו כי גם הפעלת מכשיר זה, למשל טוסטר או שואב אבק, יגרמו לקצר בכל הבית. אם כך קורה, קרוב יתכן שהתקלה היא בשקע וצריך יהיה להחליף אותו. 

מי יתקן הליכון מקצר 

בשלב זה, אתם כבר יכולים לבדוק בעצמכם מה גורם לקצר בבית. אם זו תקלת חשמל כללית, הזמינו חשמלאי שיתקן. אבל אם ההליכון הוא שגורם לקצר בבית, כדאי להזמין טכנאי הליכונים. הטכנאי יוכל לבדוק איזה מרכיב מקולקל, האם יש תקלה במגעים, האם המנוע כבר לא תקין או שיש בעיה אחרת. לאחר זיהוי התקלה, יתוקן המכשיר. תוכלו להפעיל אותו לאחר חיבורו לחשמל. מרגע שראיתם שההפעלה איננה מקצרת, תוכלו לחזור לשגרת החיים והאימונים שלכם. 

וודאו שתקלת החשמל היא באמת תקלת חשמל 

כל טכנאי שיש לו ניסיון בתיקון של הליכון שהתקלקל מכיר מקרים שבהם הסקת מסקנה ראשונית הגיונית התבררה כשגויה. אם נראה שהופיעה תקלת חשמל או קצר, אם נדמה כי המכשיר כלל לא נדלק, יתכן שלמעשה קיימת תקלה בכרטיס או בצג. אם אתם מגלים כי למעשה תקלת החשמל איננה כזאת, תצטרכו להזמין טכנאי הליכונים לצורך תיקון הבעיה. אם זו בעיית מנוע, הטיפול יתמקד במנוע. אם הכרטיס פגום, בדרך כלל מחליפים את הכרטיס. אם מגעים חשמליים נפגמו, יתכן שיוחלפו החוטים בחדשים. טכנאי מוסמך יהיה זה שיוכל לוודא מה נפגם ואיך צריך לתקן.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן