תקלות בהליכון YORK

תקלות בהליכון
YORK

תקלות בהליכון YORK

תקלות בהליכון
YORK

יורק פיטנס הוא אחד השמות הידועים בציוד הספורט בעולם. החברה פועלת עוד משנות השלושים של המאה הקודמת, לאחר שנוסדה על ידי בוב הופמן, מי שהיה מאמן נבחרת הרמת המשקולות האולימפית של ארה"ב במשך 16 שנים, ויועץ לנשיאים ניקסון, איזנהאוור וקנדי בנושאי חינוך גופני לנוער. 

מאז הספיקה יורק לגדול לאימפריה בינלאומית של מוצרי כושר מקצועיים וביתיים, אשר מופצים בלמעלה מחמישים מדינות בעולם. הליכונים הם מהמפורסמים בין מוצרי הספורט של יורק, ורכשו לעצמם שם כאחד מהפופולריים והטובים בתחום. אצלנו בישראל נפוצים שישה דגמים עיקריים.

YORK
הרשימה המלאה:

למה בוחרים YORK

אחת הסיבות שהליכון York הוא בחירה של רבים כל כך בארץ ובעולם היא לא רק האיכות, אלא האמינות שהמותג צבר לעצמו – ובצדק. אלא כמו שכולנו יודעים, גם רכב שאומרים עליו ש"לא רואה מוסך", חייב הרי במציאות כן לראות מוסך, לקבל טיפול סדיר ושוטף כמו כל אוטו, ואפילו עבורו יימצאו תמיד חלקי חילוף זמינים, כי לא לעולם חוסן.

השקעה במכשיר ריצה חדש ואיכותי ביותר פשוט תהפוך את התקלות בו לנדירות יותר, אבל לא תעלים אותן לתמיד. תמיד מדובר במכשיר שנדרש לעוצמת פעולה אינטנסיבית, שמצדה יוצרת בו בלאי ושחיקה טבעית המצריכים תשומת לב שוטפת ובלתי נמנעת. במילים אחרות: גם תקלות בהליכון YORK הן תופעה בלתי נמנעת.

פתרון תקלות בהליכון YORK באופן עצמאי

גם בעלים של מכשיר כושר אמין ואיכותי כמו של York נדרשים לטיפול בטרדות קטנות וגדולות פה ושם. אם התעוררה בעיה כלשהי מחוץ לשעות העבודה של הטכנאי, ניתן לאבחן כמה מהן באופן עצמאי.

חגורה מתחממת

חשד לחיכוך יתר. כאשר הוא מוגזם, המכונה עלולה אפילו להיעצר כליל. כפעולה ראשונית כדאי לשמן באמצעות שמן סיליקון על פי ההוראות. אם לא חל שיפור, יתכן ונדרשת החלפתה על ידי טכנאי שירות, ובמקרה כזה יש לעצור את האימון במכשיר.

חגורה בלתי יציבה

תופעה זו נובעת גם היא בדרך כלל מחיכוך יתר. הפעולה הראשונית תהיה לבדוק אם החגורה אינה מתוחה מדי; יש לתפוס במרכזה ולהרים בזהירות, בדקו מהו הרווח בינה לבין המשטח. אם הוא פחות משישה ס"מ בערך, הרי שהחגורה מתוחה מדי, ויש לשחרר אותה מעט.

קצב בלתי סדיר

בנסיבות כאלו יש לרדת מהמכשיר, לבחור במהירות גבוהה יחסית, ולבחון את פעילותו משך מספר רגעים. אם גלילת החגורה אינה חלקה, יתכן ונדרשת החלפתה. אם חלה עצירה מלאה, הבעיה כנראה במנוע, ובהחלט לא מומלץ לנסות לפתור אותה עצמאית – התקשרו לטכנאי.

בעיית תצוגה

לרוב מדובר בתקלה פשוטה: ראשית בדקו כי כל החוטים המחוברים למוניטור הדוקים היטב ולא השתחררו. יתכן גם שהסוללות נחלשו, לכן נסו להחליף אותן. אם לא מופיעה תצוגה כלל, כדאי לנסות לתת למכשיר לאתחל את עצמו. כבו אותו, נתקו מהחשמל לדקה, חברו והפעילו מחדש.

דילוג לתוכן