החלפת רצועה להליכון

תוכן עניינים

כל המידע על החלפת רצועה להליכון וכיצד לתחזק 

הליכון הוא מתקן ספורט שמבוסס על מסילת כושר גמישה (רצועה) שמאפשרת הליכה או ריצה. פעולתה של מסילת הכושר דומה לזו של מסוע או של מדרכה נעה, כך שחלקו העליון שלה נע אחורה – מה שמצריך למתאמן להפעיל מהירות נגדית באופן שיבחר (הליכה/ריצה). 

המשמעות היא שהליכה – ריצה של המתאמן על רצועת ההליכון מפעילה 3 אלמנטים:

מהירות – הפעלת ההליכון בהתאם למהירות שהמתאמן קובע או מגיע אליה (לרוב עד 20 קמ"ש)

שיפוע – הפעלת ההליכון מאפשרת את קביעת הזווית ואחוז השיפוע של משטח הפעילות (הרצועה)

משך הפעילות – הפעלת ההליכון מאפשרת למתאמן לרוץ/ללכת על הרצועה בהתאם לרצונו. משך הפעילות המומלצת היא שעה, כך שרוב תוכניות האימון שמתוכנתות בהליכונים מוגבלות בזמן זה.
בנוסף, קיומה של הרצועה מאפשרת פעילות באופן בטוח (אין עומס על המפרקים, פני השטח תמיד ישרים, אין מכשולים בדרך, אין חיכוך עם האוויר וכו') ללא תלות במזג האוויר, במקום או בזמן. 

התוצאה היא שפעילות גופנית באמצעות הליכון נחשבת לקלה יותר מאשר פעילות זהה באוויר הפתוח, כך שהיא מתאימה לכולם ומשמשת גם כמכשיר כושר שיקומי. לא פלא לכן שהליכון נחשב לאחד ממכשירי הכושר הפופולריים, אם לא הפופולרי ביותר.

הרצועה – האלמנט המרכזי בהליכון

עם זאת, מכיוון שפעולתה של מסילת הכושר בהליכון מבוססת על משטח הפעילות (הרצועה) – היא נחשבת לאלמנט המרכזי בהליכון והיא זו שמשפיעה על הביצועים שלו. 

למשל, לאורכה של רצועת הפעילות יש השפעה על ביצועי ההליכון כולו: רמת הגמישות של ההליכון, רמת הספיגה של הלחצים שהוא יכול לספוג כתוצאה מפעילות המתאמן ועוד. 

זה רק אלמנט אחד ברצועה לכן, כל תקלה ברצועת הפעילות יכולה להשבית את ההליכון ולפגוע בשגרת האימון. המשמעות היא שיש לבצע החלפת רצועה להליכון בכל אחד מהמקרים הבאים (רשימה חלקית): 

• ההליכון אינו שומר על מהירות קבועה, למשל מאט או מאיץ שלא באופן הרגיל.
• מרעיש מאוד.
• משנה את זווית השיפוע.
• ההליכון מקרטע.
• ההליכון אינו מתפקד כבעבר.

זקוקים להחלפת רצועה להליכון שלכם בבית?

רצועת הליכון נקרעה או שחוקה?

האם ניתן למנוע החלפת רצועה להליכון?

כמו כל אלמנט בהליכון, גם היעילות של הרצועה יורדת עם הזמן כתוצאה מבלאי ושחיקה טבעיים. עם זאת, ניתן להאריך את ימיה באמצעות תחזוקה שוטפת ונכונה. 

כלומר, תחזוקה שמתבצעת בהתאם להוראות היצרן. למשל, במידה שימון מתחת למשטח הפעילות באמצעות שמן סיליקון יכול לפתור בעיה של הליכון שמתחמם, הליכון שמרעיש או הליכון שמדיף ריח שרוף. חשוב לחזור על השימון פעם בחודש או לאחר כל 10 שעות של שימוש בהליכון.

חשוב לזכור שהתחזוקה לא רק מאפשרת למתאמן ליהנות משגרת אימונים לאורך זמן, אלא גם יכולה למנוע פציעות ואף להפוך את האימונים ליעילים יותר. ובמילים אחרות – רצועה תקולה של ההליכון יכולה לסכן אתכם, כך שלא מדובר במותרות אלא בהכרח אמיתי .

למי פונים?

עם זאת, מכיוון שהליכון הוא מכשיר כושר מקצועי אין לבצע לבד החלפת רצועה להליכון, אלא לפנות לטכנאי הליכון לצורך כך. למשל, במצב כאשר שימון הרצועה אינו פותר את הבעיה (לדוגמא יש עדיין ריח שרוף במהלך השימוש בהליכון).

רק טכנאי יודע לא רק באיזה רצועה לבחור בהתאם לסוג ההליכון והמנוע שלו, אלא גם להחליף את הרצועה בצורה הנכונה שלא תגרור לתקלות נוספות. יתרה מזאת – הטכנאי יכול לספק לכם ייעוץ מקצועי שיסייע לכם לשמור בעתיד על התקינות של הרצועה. 

חשוב לזכור שהחלפת רצועה להליכון היא חיונית, כי אי-החלפתה יכולה לגרום לנזקים רבים להליכון כולו – מה שיצריך תיקונים יקרים יותר בעתיד. 

לכן, לא משנה איזה הליכון יש לכם, מי אתם (למשל, מפעילים של חדר כושר מקצועי עם מספר הליכונים) או איפה אתם מתאמנים (בבית או בחדר כושר) כי דבר אחד בטוח – לצורך החלפה של רצועה להליכון עליכם לפנות למומחים.

חברת ריפיט – הבית שלכם בתחום תיקון הליכונים

לכן, אסור לכם להתפשר על פחות מהטוב ביותר ולפנות לחברת ריפיט – חברה שמציעה שירות מהיר ומשתלם בכל הנוגע לתיקון הליכונים בכלל ורצועות להליכונים בפרט. 

לחברה 15 שנות ניסיון בתחום זה והיא מעסיקה אך ורק אנשי מקצוע מיומנים ואמינים, כך שההליכון שלכם ואיתו הבריאות שלכם נמצאים בידיים הכי מקצועיות שיש.

לחברה יש הכרות מעמיקה עם כל דגמי ההליכונים שקיימים בשוק, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהיא יודעת כיצד לאבחן תקלות שונות, לתקן בהם ליקויים ולהחזיר את ההליכון שלכם ואתכם לפעילות סדירה בהקדם האפשרי. 

טכנאי החברה יגיעו אליכם עם כל חלקי החילוף הנדרשים ויעניקו אחריות על התיקון, כך שהתיקון יהיה לא רק איכותי אלא אתם תיהנו גם משירות לקוחות מעולה. ובמילים אחרות – תתפסו את כל הציפורים בתיקון אחד של הליכון.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן