מה ההבדל בין רצועה לחדר כושר לבין רצועה ביתית

תוכן עניינים

בין אם אתם מנהלים חדר כושר ובין אם יש לכם הליכון ביתי – רצועת ההליכון היא המשטח עליו אנחנו דורכים במהלך השימוש בהליכון, ומטבע הדברים מדובר באחד החלקים בהליכון שצובר בלאי באופן המהיר ביותר. 

בגלל החשיבות של רצועת ההליכון, בעיה ברצועה או אפילו תזוזה קלה שלה יכולים לגרום לבעיה בהליכון כולו וגם לאירוע בטיחות של ממש. 

ככל שההליכון הינו מקצועי ומאסיבי יותר, כך הרצועה חזקה יותר. בגלל שהרצועה היא האביזר העיקרי שבא במגע אם מתאמן, ולא סתם מגע – אלא דריכה שיכולה להיות כבדה וחזקה מאוד, רצועת הליכון של חדר כושר שונה מרצועת הליכון ביתי.

רצועת הליכון חדר כושר לעומת רצועת הליכון ביתי

ההבדל המהותי בין הליכון לחדר כושר לעומת הליכון ביתי, הוא תדירות השימוש וטווח המשקלים. הליכון ביתי מופעל בין שעה לשעתיים ביום, תלוי במספר המשתמשים, בעוד הליכון בחדר הכושר מופעל במשך 16 שעות לפחות כמעט ברציפות, אם לא 24 שעות בחדרי כושר שנותנים שירות מסביב לשעון. 

מלבד זאת, רצועת הליכון לחדר כושר עשויה לשמש אנשים במשקלים גבוהים מאוד, ולכן ברוב המקרים היא תתאים לנשיאה של משקל מקסימלי גבוה שנושק ל-200 ק"ג, בעוד הליכונים ביתיים בדרך כלל מותאמים למשקלים של עד 120 ק"ג.

רצועת הליכון לחדר כושר – עבה יותר, חזקה יותר

כפי שניתן להבין, רצועת הליכון בחדר כושר נדרשת לעמוד בעומסים גבוהים במיוחד של משקל וגם בשעות אימון כמעט בלתי הפסקה. 

מסיבה זו, רצועה להליכון לחדר כושר תהיה עבה יותר וחזקה יותר כדי להאריך חיים, ובהתאם לכך גם ההליכון לחדר הכושר יהיה כמובן מקצועי יותר ומותאם לעבודה מסביב לשעון. 

כמו כן, רצועה להליכון של חדרי כושר תהיה יקרה יותר. למען הספר ספק, הליכון ביתי פשוט לא יוכל לעבוד 16 שעות ברצף מדי יום. התקלות יגיעו במהרה, קודם כל ברצועה. 

 

כל ההסברים בין רצועת הליכה ביתית לבין מקצועית

מה ההבדל בין רצועה לחדר כושר לבין רצועה ביתית

אילו תקלות נפוצות יכולות לקרות לרצועה?

בין אם מדובר בתקלה ברצועה של חדר כושר או בתקלה רצועה ביתית, בעיות ותקלות ברצועה יכולות להתרחש כתוצאה מבלאי, תחזוקה ירודה או שחיקה. מובן שמלבד חוסר יכולת להתאמן, בעיות ברצועה הן בעיות בטיחות לכל דבר ועניין. מיותר לציין מה עלול להתרחש בזמן אימון כשהרצועה עולה מעלה או מתקפלת.

• רצועת המשטח מתרוממת מעלה / מתקפלת
• רצועת המשטח עם נטייה ימינה או שמאלה
• הרצועה סדוקה ויבשה ואף מתפוררת
• הרצועה מעלה ריח שרוף בזמן ההפעלה בגלל חיכוך גבוה של הגומי

הרצועה זזה או מתקפלת? זה מה שניתן לעשות

תקלות ברצועה יכולות לנוע במנעד רחב מאוד – מבעיה פשוטה שניתן לתקן עצמאית ועד לבעיה שדורשת טיפול של טכנאי הליכונים כדוגמת החלפת הרצועה. 

מה שיקבע האם הטיפול יהיה טיפול עצמאי או טיפול מקצועי הוא הערנות שלכם לקלוט את הבעיה ברצועה עוד כשהיא בחיתוליה, ולא לתת לה להחמיר. 

אם אתם מזהים שהרצועה לא מתוחה מספיק, שהיא נצמדת לצד ימין או שמאל של המסילה או שהיא עולה מעלה / מתקפלת, יש לסובב את הברגים שנמצאים בחלקו האחורי של ההליכון עם כיוון השעון.

טיפול קבוע לרצועת ההליכון

יש באפשרותנו למנוע תקלות ברצועת ההליכון על ידי פעולה פשוטה ויום-יומית, שימון רצועת ההליכון באמצעות ספריי סיליקון, שיפחית את החיכוך ואת ההרס של ההליכון. ההמלצה היא לרסס מעט ספריי מתחת לרצועת ההליכון לאחר כל 10 שעות שימוש. 

עבור אדם פרטי המשתמש בהליכון ביתי, 10 שעות שימוש יכולים להגיע אחת לשבועיים, אך בחדרי כושר עמוסים – 10 שעות עבודה רצופות מגיעים באמצע היום. כך או כך, בגלל שבהליכונים מקצועיים ישנה רצועה חזקה ועמידה יותר, מומלץ תמיד לקרוא את המלצת היצרן בנוגע לתדירות שימון הרצועה.

טיפול ברצועת הליכון לחדר כושר והליכון ביתי

בריפיט אנחנו מתמחים במתן מענה לתקלות ובעיות ברצועת ההליכון – הליכונים מקצועיים של חדרי כושר והליכונים ביתיים כאחד. זקוקים לטיפול ברצועת ההליכון? 

מעוניינים לרכוש ספריי סיליקון לשימון הרצועה? הצוות הטכני המיומן והמקצועי שלנו יגיע עד לביתכם או לחדר הכושר שלכם עם כל הציוד הדרוש כדי לחזק ולתחזק את הרצועה של ההליכון שלכם ולאפשר לכם ולאנשיכם אימון בטוח ומהנה.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן