הליכונים מומלצים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

פעם חשבו שפעילות ספורטיבית חייבת לכלול הרמת משקולות כבדים או כל פעילות עוצמתית לחיזוק השרירים. אמנם זה חשוב אבל כיום ידוע היטב שצריכים לשים דגש גם על פעילות אירובית. שימוש בהליכונים או מסלולי ריצה מקצועיים, בבית או בחדרי כושר, נפוץ מאוד. אך דווקא ריבוי המכשירים השונים הביא גם להיצע של דגמים לא כל כך מוצלחים. איך יודעים להבדיל בין הליכונים פחות טובים לדגמים המומלצים? מחברת ריפיט מבהירים כל מה שכדאי לדעת.

האם המומלץ חייב להיות יותר יקר

אפילו לפני שנתחיל לספר על שמות של מותגים מקובלים ונחשבים, נשים אצבע על משהו מאוד מרכזי: המחיר. כלל האצבע שגורם כי הליכונים מומלצים חייבים להיות מאוד יקרים נכון באופן חלקי בלבד. נסביר למה הכוונה. הדגמים היקרים ביותר, בדרך כלל לא נרכשים על ידי אנשים פרטיים. הדגמים הכי מקצועיים מומלצים עבור חדרי כושר, עבור מרכזי ספורט, למאמני ריצה, לספורטאים מקצועיים, לבתי מלון וכן הלאה. הדגמים הביתיים, שכמעט תמיד יהיו פחות גדולים, נמצאים בכמה דרגות יותר נגישות מבחינת המחיר.

מה אפשר לומר על ההליכונים מהמזרח

בסין מייצרים כיום ממש הכל. גם מכשירי ספורט וכושר מיובאים מסין, בכמויות גדולות מאוד. דעה רווחת גורסת כי אין שום סיכון למצוא הליכונים מומלצים בסין. הנקודה הזאת מצריכה הבהרה חשובה. כמו בכל מוצר, מסין מגיעים דגמים איכותיים וטובים וגם דגמים פחות טובים. מרבית ההליכונים שמגיעים מהמזרח הרחוק לארץ הינם באיכות לא מי יודע מה. הם פחות עמידים, נוטים יותר להתקלקל ובמקרה הצורך, אין להם אבא ואימא. לא תמיד יהיו חלפים זמינים ולא תמיד התיקון יהיה מוצלח. יחד עם זאת, כמה מותגים נבחרים מהעולם למעשה מייצרים את הדגמים האיכותיים בסין. אבל בסופו של דבר שם המותג הוא מה שקובע.

הליכונים מומלצים

הליכונים מומלצים

הליכונים מומלצים

אילו הליכונים מומלצים אפשר להשיג כיום בארץ

בחנויות הספורט והכושר המקצועיות זמינים כמה מותגים מאוד מומלצים. לא נוכל להזכיר כאן את כל הפירוט של הדגמים והשמות, אז נסתפק בשתי דוגמאות נבחרות.

הליכוני יורק – מותג YORK הינו פופולרי ביותר, הן בקרב מתאמנים מתחילים והן בקרב המנוסים שבהם. היצרן מציע די הרבה דגמים הזמינים בארץ, הנבדלים אלה מאלה במשקל המשתמש המקסימלי. לפני הרכישה, מומלץ לבדוק את מידות הרצועה, האורך והרוחב, מהו המשקל המקסימלי (דגמים מסוימים מתאימים גם ליותר מ-130 ק"ג). כמו כן, בדקו את כוחות הסוס ואת המהירות המכסימלית אליה המכשיר יכול להגיע.

הליכוני vo2– מותג זה מוצע בארץ ביותר גרסאות, יותר מידות ויותר אפשרויות. הוא מומלץ בעיקר לאנשים שצריכים מסלולים יותר מקצועיים או שמידות הגוף שלהם גדולות. חלק מהדגמים נועדו גם למשתמש במשקל גוף של 150 ק"ג ויותר. בנוסף, הדגמים המשוכללים יותר מגיעים למהירות גבוהה יותר מכפי שמציעים בחברת יורק.

מה מומלץ כפתרון ביתי נגיש

למי שמכיר את ההליכונים המקצועיים, שנמצאים בחדרי הכושר, עשוי להיווצר הרושם שכולם מסיביים ומגודלים. אבל, לשימוש ביתי אפשר להמליץ על הדגמים היותר קטנים או אפילו המתקפלים. למעשה, גם למותגים המובילים ברור הצורך בפתרון מתקפל. כדאי רק לציין שהדגמים המתקפלים בדרך כלל יהיו יותר חלשים מבחינת כוח המנוע. מספר כוחות הסוס שלהם נמוך, לפעמים במידה משמעותית.

פונקציות מומלצות לאימון אופטימלי

הדגמים המבוקשים יותר כוללים שלל פונקציות לאימון אופטימלי. לפני שרוכשים, כדאי לבדוק שהמכשיר כולל צג יעיל, עם נתונים בעלי ערך מוסך, למשך מד דופק, מדידת מרחק. כמו כן קיימת אפשרות לשינוי גבוה השיפוע, מגוון מהירויות ואפשרות לתכנת תוכנית אימון אישית למשתמש.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן