איך להשתמש בהליכון בחדר כושר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

הליכון הוא מכשיר הכושר הפופולרי ביותר בחדרי הכושר, וכל חדר כושר שמכבד את עצמו מחזיק בסוללה של הליכונים. גם בגזרת מכשירי הכושר הביתיים, ההליכונים הם המכשירים האהובים ביותר.

הם קלים להפעלה, בטיחותיים, ולצד השמירה על המשקל והכושר הגופני, הם תורמים מאוד לבריאות. נוסף לכל אלה, הם מתאימים לרוב האוכלוסייה ומאפשרים לנו להתמיד בפעילות.

נרשמתם לחדר הכושר ואתם רוצים לדעת איך להשתמש בהליכון בחדר כושר? כל המידע שצריך לדעת – ממש לפניכם!

איך להשתמש בהליכון בחדר כושר?

למרות שישנם סוגים שונים של הליכונים, מערכת ההפעלה די זהה וסדר הפעולות דומה. לפני ההפעלה והתחלת ביצוע ההליכה / ריצה, עלו על ההליכון ומקמו את עצמכם בפיסוק על צדי הפלסטיק של ההליכון, ואת החפצים שלכם הניחו בצורה טובה ובטיחותית שמצד אחד תאפשר לכם נגישות ומצד שני – לא תפריע לכם בזמן הפעילות.

לחצו על "הפעלה" / "Start" – ובהדרגה העלו את המהירות לקצב איטי שיאפשר לכם לעלות על המשטח. מהירות 4-5 היא מהירות המתאימה להליכה קלה, ובמהירות 6 ההליכה תהיה בקצב בינוני. מהירות 7 היא מהירות המתאימה לריצה קלה.

באפשרותכם לבחור את רמת השיפוע, כשככל שהשיפוע יהיה גבוה יותר – כך ההליכה תהיה קשה אך מצד שני מתגמלת. אם תרצו להפסיק, יש ללחוץ על הכפתור "STOP" שיוריד את המהירות בצורה איטית ובטוחה. בכל מכשירי הכושר ישנו לחצן חירום, שעוצר את ההליכון באופן מיידי במקרה של בעיה חמורה, כדוגמת אצבע שנתפסת במסוע.

כל המדדים שחשוב לשים לב אליהם

כולנו רוצים לבצע פעילות גופנית כדי להגיע לתוצאות, בין אם מדובר בתוצאות בדמות ירידה במשקל או שמירה על המשקל ובין אם מדובר בשיפור הבריאות והכושר הגופני. כדי שנדע שאנחנו בכיוון הנכון ומגיעים ליעדים שלנו, על צג ההליכון ישנם מדדים שחשוב לנו להכיר. אלה המדדים המשותפים למרבית ההליכונים:

כמה זמן אנחנו הולכים ומהו המרחק? חלק מהאנשים מציבים לעצמם יעד בדמות זמן הליכה, חלק יעד בדמות מרחק הליכה וחלק יעד בדמות קמ"ש – שילוב של זמן ומרחק ביחד. כך או כך, כל הנתונים מונחים לפניכם בזמן האימון.

מהו קצב הלב שלנו? את קצב הלב ניתן למדוד, ברוב ההליכונים, באמצעות הנחת הידיים שלנו על צדי ההליכון, שם נמצאים חיישנים. כדאי לדעת שאימון גופני אפקטיבי הוא אימון שלוקח בחשבון את קצב הלב. ככל שקצב הלב גבוה (אך לא גבוה מדי עד סכנת חיים), כך הגוף שורף יותר שומן ומשפר את יכולותיו. מומלץ לקרוא אודות דופק מטרה.

• כמה קלוריות שרפנו עד כה? מספר הקלוריות ששרפנו הוא נתון בסיסי, ועבור מרבית המתאמנים, בפרט אלה שעומלים על תוכנית לירידה במשקל, הוא גם מהווה הנתון החשוב ביותר.

איך להשתמש בהליכון בחדר כושר?

איך להשתמש בהליכון בחדר כושר?

הוראות בטיחות להפעלה

אין ספק שמכשיר ההליכון הוא המכשיר האידיאלי לירידה במשקל ולשמירה על כושר, ולמרות שהוא בטיחותי מאוד, עדיין יש מספר הוראות זהירות שחשוב לעמוד בהן:

• הפעילו את ההליכון רק לאחר שאתם עומדים עליו
• הרחיקו ידיים וחפצים מחלקים נעים
• אין להתאמן על המכשיר כשאתם יחפים, או עם נעליים פתוחות. באימון עם נעליים עם שרוכים, יש לוודא שהם קשורים היטב
• כדי למנוע הפרעות בשיווי המשקל, אין להסתובב לאחור בזמן הפעילות על המכשיר. יש להקפיד לעבוד עליו כשהפנים קדימה
• אין לרדת מההליכון עד לעצירתו המוחלטת
• כשאתם יורדים מההליכון, עשו זאת בזהירות ולאט. יש מי שחש סחרחורת בסיום
• יש להיזהר ממאמץ יתר על גבי ההליכון. כדאי להפסיק אם אתם חשים תחושת כאב או אי נוחות
• יש להרחיק ילדים ובעלי חיים מההליכון

כמה זמן מומלץ להתאמן בהליכון?

הליכה היא דבר בריא, וכך גם ריצה, ולכן זמן האימון הוא לשיקולכם בהחלט. עם זאת, ככל שאתם מעוניינים לבצע אימון כוח לאחר השימוש בהליכון, כדוגמת הרמת משקולות, מכשירי התנגדות וכדומה, כדאי לא להגיע לאפיסת כוחות ולהשאיר לעצמכם אנרגיות נוספות לפעילות שאחרי.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן