כבל למכשיר כושר מולטי טריינר

תוכן עניינים

מחפשים מכשיר כושר איכותי? תצטרכו גם כבל איכותי שיחזיק את המשקולות וינוע בתוך הגלגלות. כאשר אנו מדברים על כבל בהקשר של מכשיר כזה או אחר, לרוב אנו מתכוונים לכבל חשמלי. אבל כאשר מדובר במכשירי כושר כדוגמת מולטי טריינר, לכבל ישנה משמעות שונה לחלוטין.

נדגיש כי אנו מדברים במקרה כזה על מכשיר שאיננו חשמלי ובכל זאת, כבל למכשיר כושר הינו אחד הדברים שבלעדיהם המכשיר יושבת. כל מה שצריך לדעת על כך, באדיבות ריפיט המתמחה במכשירי כושר שונים, תחזוקה ותפעול על הצד הטוב ביותר.

בזכות כבל אחד, אין ספור תרגילים

הדבר העיקרי שמייחד את מכשיר מולטי הנ"ל בתור מכשיר כושר הינו הרב גוניות שלו. בניגוד להרבה מכשירים אחרים, שנועדו לתפעל שרירים מאוד ספציפיים, כאן מקבלים תמורה אחרת לגמרי. באמצעות כבל למכשיר כושר שנועד לשאת משקל נכבד למדי של עשרות ק"ג ויותר, אפשר לבצע אין ספור תרגילים ולהפעיל ממש את כל שרירי הגוף. ניתן לאחוז בו בשלל טכניקות, על פי השריר שעליו רוצים לעבוד.

בין היתר הוא יכול להפעיל את שרירי החזה ואת שרירי הגב. ניתן לבצע תרגילים שיחזקו את שרירי הזרועות, את שרירי הרגליים, הירכיים ועוד. בכל סוגי התרגילים, מה שנושא את המשקל שמפעיל את השריר הינו הכבל המותקן בדרך כלל בצד האחורי של המכשיר.

האם צריך להחליף את הכבלים באופן יזום

ככל שמפעילים את המכשיר בצורה יותר אינטנסיבית, כך עולה השאלה עד כמה מחזיק מעמד אותו כבל למכשיר כושר. אין ספק שכאשר מדובר במתאמן שמעמיס את המשקלים המקסימליים אפשר לצפות לכך שהחלפת כבל שחוק תתבצע לעיתים יותר קרובות.

יחד עם זאת, כאשר נתקין כבל איכותי ותקני, הוא יחזיק מעמד לאורך תקופה ממושכת מאוד. את הכבלים לא צריך בדרך כלל להחליף באופן יזום לעיתים קרובות. פעם בכמה שנים או לכל הפחות מדי חודשים ארוכים, נהוג להתחיל לחשוב על החלפה יזומה. במידת הצורך, שווה להתייעץ עם טכנאי של מכשירי כושר שיבדוק אם אכן הגיע הזמן להחליף.

האם יש משמעות לסוג המכשיר שרכשתם

כמכשיר כושר, מולטי טריינר נחשב לאחד המגוונים ביותר שיש. אולם צריך לשים לב שקיים מגוון די רחב של מכשירים מסוג זה. מצד אחד, קיימים הדגמים היחסית פשוטים. בזמן התפעול הם עשויים להרגיש פחות יציבים ופחות יתאימו למתאמנים מנוסים, בעלי משקל גוף ומסה משמעותית. מצד שני, קיימים מכשירים יותר מסיביים, מקצועיים ואפילו כאלה עם מגוון רחב של סוגי גלגלות ואפשרויות לעבודה. נכון יהיה להתייעץ עם איש מקצוע לפני שרוכשים כבל לכל מכשיר כושר נמצא בשימושכם.

כבל למכשיר כושר מולטי טריינר
כבל למכשיר כושר מולטי טריינר

כבל למכשיר כושר מולטי טריינר נשחק או נקרע?

כבל למכשיר כושר מולטי טריינר נשחק או נקרע?

מה יאפשר לכם להשיג כבל איכותי ותקני

אם הכבל הישן נשחק או חורק והחלטתם להחליף, אל תהססו. מולטי טריינר עם כבל חדש יאפשר לכם לבצע בבטחה את כל סוגי התרגילים האהובים עליכם, חיזוק הכתפיים, חיזוק הזרועות, הפעלת החזה, תרגיל פרפר, כפיפות וחיזוק רגליים וירכיים, תפעול הרצועות ובקיצור, הפעלת הגוף וחיזוק מסת השריר. וחשוב לא פחות, הכבל האיכותי והתקני יאפשר לכם להמשיך לעבוד בבטיחות מלאה. אם יש לכם ספק בדבר הכבל שהתיישן, אל תהססו להחליף. במידת הצורך, הזמינו טכנאי מוסמך, שיבצע את ההתקנה כנדרש.

הכיצד הכבל ישפיע על איכות האימון

אם אתם רוכשים בפעם הראשונה מכשיר כושר איכותי לבית, שימו לב כי הכבלים האיכותיים יאפשרו לכם לשפר את חווית האימון. למשל, כאשר הם איכותיים (והחלקים הנעים משומנים נכון ומתוחזקים), תנועת המכשיר תהיה חלקה ושוטפת.

כבלים איכותיים טובים יאפשרו לכם להתאמן מבלי לשמוע רעשים וחריקות שפוגעים בהנאה מהחוויה. במיוחד כאשר מדובר במכשיר לשימוש ביתי, המצוי בחדר לא גדול, המשמעות של אימון שקט רבה. כבל איכותי מאפשר לכם להתאמן עוד ועוד, בראש שקט ובנינוחות.

מדוע אין להתאמן עם כבל בלוי

כלל בטיחות מרכזי לכל מי שמתחיל להתאמן עם מולטי טריינר יהיה לבדוק מדי פעם שהמכשיר שלם וכל החלקים שלמים. במיוחד צריך לשים לב לגלגלות ולכבל. אם חלילה משהו נשבר או נקרע תוך כדי אימון, המכשיר עלול להינזק.

על מנת לשמור על בטיחות מלאה ובכדי שהמכשיר יוכל לשמש אתכם לאורך זמן וללא בעיות, היו ערים לכל שינוי. אם הכבל מתחיל לחרוק, אם נראה שהוא מתחיל להישחק, קונים כבל ומחליפים. כך תשמרו על בטיחותכם ועל בטיחות הסובבים אתכם. על כל פנים, גם ליד מכשיר תקין לחלוטין או בזמן אימון, אין להתיר נוכחות של ילדים קטנים או חיות מחמד ובפרט ללא השגחה.

החלפת חלקים, תחזוקה ותיקונים, למי פונים?

ברגע שצריך להחליף גלגלת, כבל, משענת או ספוג כזה או אחר, אל תהססו להזמין טכנאי מקצועי. טכנאי של מכשירי כושר שיגיע אליכם ויבצע בדיוק את הפעולות המתבקשות ובהתאם לסוג המכשיר. לכל החלפה של חלק, לתחזוקה שוטפת ולתיקונים, העדיפו טכנאי שעובד עם אנשים פרטיים ועם חדרי כושר. כך תדעו שהמכשיר בידיים טובות. תוכלו להמשיך ולשמור על שגרת אימונים נכונה, טובה ובטוחה.

דילוג לתוכן