תיקון חדרי כושר – תחזוקה שוטפת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

התקינות של מכשירי כושר לשיפור סיבולת לב ריאה, גמישות וכוח הם אלו שקובעים את ההצלחה של חדרי כושר. מטבע הדברים, חדרי כושר שבהם המתקנים מקולקלים – אינם מסוגלים לתפקד. כאשר מתקני הכושר בחדר הכושר לא פעילים, המתאמנים יעדיפו אלטרנטיבות אחרות. מעבר לכך, מתקני כושר לא תקינים מסכנים את המתאמנים ובמקרים מסוימים אחזקה שלה מהווה עבירה על החוק.

הפתרון הטוב ביותר מבחינת חדרי כושר היא לתאם שירות תיקונים מקצועי. בניגוד לאחזקה סטנדרטית של מכוני בריאות וספא, הדגש הוא על תיקון חדרי כושר לפי סוג המתקנים והציוד שיש בתוכם. זו גם הסיבה שבגללה צריך לבדוק היטב מי מבצע את התיקון ומה כולל השירות.

מה גורם לתקלות במכשירי כושר?

מכשירי כושר מתקלקלים על רקע שימוש אינטנסיבי, בלאי טבעי, שחיקה או אחזקה לא נכונה.

בשלב הראשון, מה שצריך לעשות על מנת לתקן חדרי כושר הוא לבדוק באיזה סוג של תקלה מדובר. אם התקלה נגרמת בגלל בלאי ושחיקה, התיקון יהיה מבוסס על החלפת חלקים. מנגד, בתקלות שנובעות מאחזקה לא נכונה ייתכן שאפשר יהיה לוותר על התקנת חלקי חילוף לטובת תיקון הבעיה הספציפית שעל הפרק.

בשלב השני, התיקון כולל החזרה של מכשירי הכושר לפעילות תקינה ובטיחותית והדרכה לצוות המאמנים. ההדרכה בחדרי כושר חשובה, כי היא מאפשרת למדריכים ולמי שאחראי עליהם לדעת מה צריך לעשות כדי למנוע מהתקלה לחזור בעתיד. למעשה, זו גם הסיבה שבגללה כדאי להזמין שירות מקצועי של תיקון חדרי כושר ולא לנסות לפתור את הבעיה לבד.

מה התקלות הנפוצות בחדרי כושר?

תקלות בסיסיות שהפתרון עבורן הוא לנתק ולחבר מחדש את מכשירי הכושר לא דורשות הזמנת טכנאי. מנגד, ניסיון העבר מלמד שיש כמה סוגים של תקלות נפוצות בחדרי כושר: מכשירי כושר שאינם נדלקים, מכשירי כושר שנדלקים אך לא פועלים ומכשירי כושר מרעישים.

ההבדל הוא שאת הסוג הראשון של התקלות אפשר לתקן רק אם מזמינים טכנאי שמבין במערכת חשמל, בעוד הסוגים השני והשלישי מתייחסים בעיקר לתקינות המכשירים עצמם.

איך מתקנים מכשירים מרעישים?

במקרה שבו מכשיר כושר בחדר כושר נדלק אך אינו פועל, על הטכנאי לבדוק את החיבור של מפתח הביטחון ולאחר מכן לוודא שאין מתחת למכשיר משהו שתוקע אותו. במידת הצורך, אפשר גם לנסות להזיז באופן ידני את הרצועה של מכשירי כושר מסוימים ולשחרר חלקים תקועים.

לשם השוואה, התיקון של מכשירי כושר מרעישים מתמקד בבלאי של הרצועה והמסוע. גם כאן צריך כמובן לבחון כל מקרה לגופו, אך היתרון של הזמנת תיקון מקצועי הוא שאפשר לסיים עם הטיפול בביקור אחד בלבד. במסגרת אותו ביקור, הטכנאי משמן את המכשיר לפי הנחיות היצרן וקובע האם יש צורך להתקין חלקי חילוף כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים.

תיקון חדרי כושר

זקוק לתיקון הליכונים בחדר כושר?

זקוק לתיקון הליכונים בחדר כושר?

החשיבות של תחזוקת חדרי כושר

תחזוקה נכונה והקפדה על ניקיון המכשירים מונעים בוודאות כמעט מוחלטת את התקלות הנפוצות. עם זאת, הבעיה מתחילה עם חדרי כושר שבהם לא מקפידים על כללי האחזקה ולכן סובלים מתקלות חוזרות ונשנות. במקרים כאלה, מה שכדאי לעשות הוא לנצל את הסיטואציה של ביקור טכנאי מכשירי כושר ולקבל ממנו הנחיות ברורות ומדויקות לתחזוקת המכשירים.

לגזור ולשמור: טיפים לתחזוקה נכונה

תיקון חדרי כושר מאפשר להתחיל מההתחלה את העניין של תחזוקת המכשירים. במקום להמשיך לסכן את המתאמנים והמכשירים או לנסות לחסוך בהוצאות, מה שצריך לעשות הוא לנקות את המכשירים אחת לשבוע עם מטלית לחה. כמו כן, יש להקפיד לנגב את המכשיר אחרי כל ניקוי כדי למנוע התפתחות עובש ופטריות.

מבחינה מכאנית, מומלץ לבקש מהטכנאי לחזק ברגים ולנקות את החלקים הפנימיים של המכשירים. אף על פי שהמדריכים בחדרי כושר מכירים היטב את המכשירים, אין להם את הידע והכלים לבצע בעצמם פעולות תחזוקה חשובות מן הסוג הזה.

באופן עקרוני, רוב המכשירים שיש בחדרי כושר דורשים שימון אחת לכמה חודשים. גם את הסוגיה הזו אפשר לברר מול הטכנאי כאשר הוא מגיע ולקבל תשובות מלאות, בלי לשלם על כך בנפרד ובלי למנוע מהמקום להמשיך לשרת את קהל הלקוחות.

מה מיוחד בתיקון חדרי כושר?

האמת היא שברוב המקרים אין צורך לתקן את כל המכשירים בחדר הכושר, אלא רק את אלו שסובלים מתקלות, בעיות ותחזוקה לא נכונה. לפיכך, מה שמיוחד בתיקון חדרים כאלה היא החשיבות של טכנאי אמין. אם הטכנאי שמגיע למקום לא מספיק אמין, הוא עלול לגבות מחיר גבוה על תיקון בסיסי או להטעות את בעלי המקום לגבי הצורך בתיקון מכשירים מסוימים לעומת אחרים.

כמו כן, מה שמיוחד בתיקון חדרי כושר הוא שמדובר על שירות שמתבצע בדרך כלל כאשר יש ברקע לקוחות. במקרים כאלה, הטכנאי צריך להיות ייצוגי ולסיים את העבודה כמה שיותר מהר כדי לאפשר חזרה לשגרה של המתאמנים והמדריכים.

המומחים מבית refit יודעים מה לעשות כדי לתאם עבורך תיקון חדרי כושר – ובהשארת פרטים באתר נשמח לעמוד לרשותך בהקדם.

מוזמנים להציץ בדף הפייסבוק שלנו ולעקוב!!

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן