תקלות בהליכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

תקלות בהליכון ומכשירי כושר

תקלות בהליכון בחדר כושר או בבית פרטי, באופן טבעי עלול לסבול משחיקה ובלאי כתוצאה של שימוש רב ולאורך זמן. כל מכשיר, גם האיכותי ביותר, הוא בעל סיכוי, בשלב כלשהו של חייו, להתקלקל ברמה כזו או אחרת.
הליכוני כושר הם מוצר מאוד פופולארי בבתים רבים ובמכוני כושר בפרט. מכשירים אלה הם מורכבים ודרוש ידע ספציפי, מומחיות ומקצועיות רבה על מנת לבצע תיקון והחלפת חלקים במקרה הצורך. כאשר מתגלה תקלה בהליכון, יש להזמין מיד את הטכנאי ובשום פנים ואופן לא לנסות להתמודד לבד עם הבעיה.

אבחון הבעיה

כל מכשיר כושר חייב לעמוד בתקני בטיחות מחמירים ולכן תיקון לא מקצועי עלול לא רק להזיק למכשיר באופן בלתי הפיך אלא להוריד משמעותית את רמת הבטיחות שלו. טיפול בתקלות בהליכונים דורש דבר ראשון אבחון מדויק – ולשם כך דרושה הבנה מעמיקה במבנה הפנימי של המכשיר.

לפני הכל – חשוב לקרוא את הוראות היצרן

תחזוקה נכונה מתפרסת על כמה פעולות קבועות וחשובות ביותר. ראשית השימון, אחת הפעולות הקריטיות, אותה יש לבצע פעם ביום וכשמדובר במכשירים של חדר כושר מומלץ לבצע זאת בסוף יום האימונים. בהוראות היצרן בדרך כלל ישנו פירוט כיצד לשמן והסברים נוספים לגבי התחזוקה של המכשיר. אין לדלג על הוראות אלה אלא לקרוא אותן בתשומת לב רבה ולפעול בהתאם.

בדיקות תקופתיות

הסוד בהארכת חייהם של הליכוני כושר טמון בתחזוקה נכונה. תקלות בהליכונים לעיתים תכופות מעידות לרוב על תחזוקה רשלנית. בדיוק כמו טיפולים לרכב, בדיקת שמן ומים תקופתית על מנת לשמור על תקינותו של המנוע היא הכרחית, כך גם בהליכוני כושר.

תקלות בהליכונים

זקוקים תחזוקה להליכון?

שירות ואמינות זה אנחנו

מכשיר נקי מאריך ימים

יש לבצע ניקיון של המכשירים בסוף כל יום אימונים למניעת בלאי. גם כאן יש לבצע את הניקיון על פי הוראות היצרן. אופן הניקיון ממכשיר למכשיר משתנה, כאשר בחלק מהדגמים אפשר לנקות עם מים (רק כאשר המכשיר מחוץ לחשמל) ובחלק אסור. החלק החשוב ביותר לניקיון בהליכוני כושר הוא מסלול ההליכה. כאשר הוא נקי ומשומן אורך חייו גדל משמעותית.

ברגים רופפים

כחלק מהשחיקה של הליכון כושר הברגים, חלקם חשובים מאוד לבטיחות המכשיר, נוטים לאבד עם הזמן את אחיזתם. במקרה כזה יש להזמין טכנאי הליכונים מקצועי ולא לנסות לפתור את הבעיה לבד. ככלל, תמיד עדיף, במקרה של תקלות בהליכונים להזמין איש מקצוע שידע לפתור את הבעיה ולא להתמודד לבד. את פעולות התחזוקה השוטפות אפשר ורצוי להקפיד על ביצוען אבל רק על פי הוראות מפורשות.

תקלות בהליכון – הימנעות מרשלנות

אחת לשבוע יש לבצע ניקוי מאווררים במנוע, גם כאן דרושה זהירות ומיומנות ובכלל, כל פעולה הקשורה למכשיר כושר כאשר אין ביטחון כיצד לבצע אותה אפשר ורצוי לקרוא לטכנאי מקצועי. תקלות בהליכון עלולות להיגרם גם כתוצאה של רשלנות וחוסר זהירות בפעולות התחזוקה השוטפות.

ערנות ותשומת לב

חשובה הערנות לגבי תקינותו של המכשיר גם ברמת תשומת הלב. לשים לב לרעשים חריגים (תופעה נדירה מאוד במכשירים חדשים), לכתמי שמן שלא אמורים להיות, להתנהגות חריגה של המכשיר כולו ולכל דבר יוצא דופן. כל בעיה, אסור בשום אופן לנסות לפתור אותה לבד אלא רק בעזרתו של איש מקצוע.

15 שנות ניסיון בתקלות נפוצות בהליכונים

חברת ריפיט מעניקה שירותי תיקון ותחזוקה של הליכונים ומכשירי כושר ללקוחות פרטיים וחדרי כושר. חברה בעלת מוניטין וניסיון רב המעסיקה את הטכנאים המקצועיים ביותר שיש. 15 שנות הניסיון של החברה לצד הידע הרב והכרה מעמיקה עם תחום מכשירי הכושר, ממקמים אותה כחברה מובילה בתחום.

תקלות בהליכון הם ענין למקצוענים – ואין להתפשר בנושא. במקביל לכך, אסור לשכוח כי בסופו של דבר מדובר לא רק על איכותם של המכשירים אלא על בטיחותם. מתאמנים עולים על הליכוני הכושר, הולכים ורצים עליהם וחובה שיהיו תקינים וחזקים מספיק. לתחזוקה ותיקון של תקלה בהליכונים אנחנו כאן עבורך, נשמח לתת מענה לכל שאלה.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן