בני נוער וכושר

תוכן עניינים

גם מתבגרים מתעניינים בכושר ודימוי הגוף כידוע מאד חשוב להם . כמובן שזה בריא מאד שישמרו על משקל גוף תקין, ימנעו מאכילה לא בריאה ויתחילו לעסוק בפעילות גופנית, אך נשאלת השאלה כיצד עליהם לעשות זאת נכון ובאופן מקצועי. מומלצים להתייעץ עם ריפיט בנושא.

ילדים כבר לא משחקים בחוץ

באופן מצער תרבות הטכנולוגיה גרמה לילדים להסתגר מול מסכים ופחות לשחק בחוץ אם בכלל. גם אכילה לא נכונה תורמת להעלאה במשקל הגוף, וקיבלתם בני נוער במצב בריאותי לא איכותי וללא כושר גופני.

 בנוסף מערכת החינוך עדיין אינה מכינה את בני הנוער עם כלים לבריאות טובה ובכלל לחיים, ואינה מתכננת עבורם תוכנית לפעילות גופנית איכותית, יעילה ובטוחה, שתלווה אותם גם בהמשך החיים. 

לכן חשוב לשמור על כושר גופני באופן עצמאי למשל על הליכון או אופני כושר כבר בבית, ולכוון ולהדריך בני נוער בנושא.

חשיבות הפעילות הגופנית לבני הנוער

מרבית המתבגרים לא תמיד נרשמים גם לחוג ולמסגרת של ספורט תחרותי כלשהו בבית הספר, וכך הפעילות הגופנית שלהם הופכת למוגבלת, הכושר ירוד והמשקל עולה בהתאם.

לא כל בני הנוער נרשמים לחדרי הכושר, שאינם מותאמים להם ולכן היכולת שלהם לשמור על הבריאות והכושר פוחתת.

חשיבות רבה לבטיחות

אצל בני נוער האחריות כמובן צריכה להיות גדולה יותר ובמיוחד כל ציוד הכושר אמור להיות מקצועי ובטיחותי, וחשוב לבני נוער במיוחד להתאמן בצורה מהנה יותר וכיפית. 

לכן ריפיט תעניק להם הדרכה מקצועית בנושא, כי רק הדרכה עם איש מקצוע שמבין במכשירי כושר תבנה עבורם תוכנית אימון מקצועית, כולל גיוון בכל פרק זמן מסוים ובהתאם להתקדמות. 

חשוב לפקח על המתבגר ולבדוק בכל פעם את הביצוע הנכון על המכשיר או של התרגילים כדי לבצע תכניות אימון מקצועיות ומועילות.

בני נוער וכושר
בני נוער וכושר

בני נוער וכושר

בני נוער וכושר

טווח רחב של אימוני כושר

גם בתחום הכושר לבני נוער ישנו טווח רחב של אימונים, תרגילים או גישות, וחשוב שהמתבגרים יהנו מאד מתכנית הכושר ועם הדרכה קצרה בסופה הם יקבלו תוכנית אימון אפקטיביות ומהנות לכושר בבית עם מכשירי כושר איכותיים.

ההתחלה תמיד מלהיבה

ההתחלה אצל בני נוער כידוע תמיד מלהיבה, אך חשוב שהם ימשיכו להתמיד בכושר ולא ינטשו את האימונים, לכן חשוב לדעת איך לפעול עם המכשירים כדי לקבל אימון נכון ואפקטיבי וכן כדי לראות תוצאות, כמובן עם הדרכה נכונה חשוב לגרום להם לרצות להתמיד ולאמץ את הפעילות הגופנית כדרך חיים.

חשוב לא להתבייש כי זו נטייה של מתבגרים, אלא לשאול כל שאלה שעולה, עד שמבינים לגמרי מה בתוכנית, כיצד מבצעים את ההפעלה של המכשירים וכן את הביצוע של התרגילים. ניתן תמיד להמשיך לשאול ולקבל יעוץ מקצועי.

איך להתעמל בכיף

ניתן ליצור קשר עם בני נוער וחברים ולהתאמן יחד בבית. חברויות הן תמיד מהנות לאימונים. זו גם דרך כיפית שבני נוער אוהבים.

חשוב להתחיל תמיד להתאמן בהדרגה, עדיף להתאמן באופן איטי ובטוח מלהיפצע וליצור נזק לגוף.

גם ההתמדה חשובה מאד. חשוב שיעשו מה שכיף להם, אבל לשלב גם באימון למשל פעילות אירובית מסוימת, גם תרגילי התנגדות, כח ומתיחות יועילו רבות. 

אין ספק שאלו אימונים שתמיד נותנים את השילוב המנצח לכל מטרה של שמירה על כושר. חשוב לעבוד תמיד על כל הגוף. ניתן להתמקד באיבר אחד אך לא להזניח את האחרים.

אם המטרה היא לרזות רצוי לא להזניח את תרגילי הכוח, כי הם מחטבים את הגוף.

לבנות שרוצות להיכנס לכושר, אימון כוח הוא מצוין ואין שום חשש לקבל מראה שרירי, ולבנים אפשר להוסיף אימון אירובי שתורם למראה האתלטי.

תיהנו מכל רגע!

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן