החלפת מנוע להליכון חשמלי

תוכן עניינים

מנוע תקין ומתוחזק מעניק את הכוח הרצוי לכל מכשיר חשמלי ראוי לשמו. כך גם כאשר מדובר בהליכונים, מכשירי הכושר הפופולריים לשימוש בחדר כושר או בבית. בוודאי תסכימו איתנו, שהליכה יום יומית נחשבת לפעילות בריאה מאוד וכך גם ריצה. שיפור תפקוד הלב והריאות והכושר האירובי בקרב הציבור בעזרת הליכון פופולרי מאי פעם. הפעלה תקינה של המכשיר תוכל לאפשר לכם שימוש בטוח, לאורך זמן. 

לעומת זאת, שימוש בצורה שגויה או התעלמות מסימנים שעליהם נצביע בהמשך, עלולים לגרום לתקלת מנוע. במאמר זה תלמדו איך תוכלו למנוע החלפת מנוע להליכון חשמלי ולמי לפנות לצורך תיקון. 

מה עושים אם למנוע נגמר הכוח 

סימן חשוב שמרמז על כך שעשויה להיות תקלה במנוע הינו "עייפות" של המכשיר. כאשר אתם בוחרים את התוכנית הרצויה לכם, מנוע להליכון חשמלי יספק למכשיר את הכוח והאנרגיה לשמור על קצב. 

אם מקבלים חיווי מהצג הדיגיטלי שהתוכנית הרצויה נבחרה אבל למנוע נגמר הכוח או שהוא מתחיל לזייף, יש כמה דברים שתוכלו לעשות. 

דבר ראשון, נסו לכבות את המכשיר. נסו לתת לו לנוח מעט ואז להפעיל שנית. בחלק מהדגמים ניתן לבצע ריסטרט או שפשוט נתקו את כבל החשמל. לאחר כמה רגעים הפעילו ובדקו אם המנוע פועל כרגיל. 

איך תבדקו האם חסר שמן

במידה והרצועה נעה לאט מן הרצוי, תוכלו לבדוק דבר נוסף. נסו להפעיל תוכניות שונות ובדקו את התגובה. אם כולן לא פועלות היטב, יתכן שהרצועה לא משומנת. הרימו את שולי הרצועה והניחו יד על המשטח. בדקו האם אתם מרגישים תחושה שמנונית. במידה והרצועה יבשה לחלוטין, רססו בספרי של שמן סיליקון. הליכון חשמלי שבו הרצועה לא משומנת עלול להינזק. 

הפעלה ללא שימון יכולה לגרום לשחיקה מהירה ותנועה לא סדירה של הרצועה. שימון בקביעות ובהתאם להנחיות היצרן יוכל לשמור על הרצועה תקינה וכמובן שבמקרה זה אין שום צורך בתיקון או החלפת מנוע להליכון חשמלי. חשוב להדגיש שאנו לא מתייחסים כאן להוספת שמן מנוע, למנוע של ההליכון. מדובר במנוע חשמלי ואתם לא אמורים למלא שמן.

החלפת מנוע להליכון חשמלי
החלפת מנוע להליכון חשמלי

החלפת מנוע להליכון חשמלי

החלפת מנוע להליכון חשמלי

מה קורה אם המנוע מתחמם יתר על המידה 

על מנת לשמור על חייו של מנוע להליכון חשמלי, כדאי למנוע התחממות יתירה. אם קניתם הליכון חשמלי חדש בדקו מה אומר היצרן לגבי הפעלה רצופה. כלל אצבע חשוב – אל תשאירו את המכשיר פועל כאשר הוא איננו נמצא בשימוש. הפעלה ממושכת מדי עלולה לגרום להתחממות המנוע בצורה מוגזמת. בחלק מהמכשירים עשוי להופיע חיווי על כך בצג אך לא בכולם. 

במידה ונראה לכם שהמנוע מתחמם יתר על המידה, גם כאשר ההפעלה הינה שגרתית ורגילה, עדיף לבדוק. כבו את המכשיר וכדאי להזמין טכנאי הליכונים מוסמך. הוא יבצע את כל הבדיקות שצריך ואם אכן יש תקלה, הוא יתקן. במידת הצורך, הוא גם יוכל להראות לכם מה עוד כדאי לעשות לצורך תחזוקה שוטפת של ההליכון ושל המנוע. 

תקלה אפשרית שעשויה להתגלות היא תקלה במערכת הקירור של המנוע. אם מערכת הקירור איננה מתפקדת או מתפקדת בצורה לקויה, הפעלת הליכון עלולה להוביל לנזק למנוע. הזמנת טכנאי שיתקן את מערכת הקירור תוכל לחסוך לכם בהמשך החלפת מנוע להליכון חשמלי. 

סימן חשוב שיכול לרמוז על תקלה יהיה קצר חשמלי. אם גיליתם שהמכשיר מקצר את הבית, אל תמתינו ונתקו את המכשיר מהחשמל. לאחר מכן הזמינו טכנאי שיבדוק ויתקן את הליקוי. 

מי מוסמך להחליף מנוע שהתקלקל 

במכשירים היוקרתיים והגדולים מקובל להזמין טכנאי לצורך בדיקה שגרתית ותחזוקה שוטפת. כך נוהגים בחדרי כושר של בתי מלון ובמכוני כושר מקצועיים. תחזוקה שוטפת נאותה ובזמן תוכל להאריך את חיי המנוע, במכשירים שנמצאים תחת עומס עבודה נרחב. 

אם אתם משתמשים ביתיים, הטיפ הטוב ביותר יהיה להיות ערים לכל שינוי בפעולת המכשיר. אם הבחנתם בקוד תקלה לא ברור או שהצג לא פועל, צרו קשר עם טכנאי מוסמך. אם המכשיר מקצר, התקשרו והתייעצו. ומעבר לכך, הקפידו להשאיר את הרצועה מתוחה, אך לא מתוחה מדי. מאחורי המכשיר תגלו שני ברגים שמאפשרים למתוח את הרצועה או לשחרר אותה מעט, אם היא נוטה יותר מדי לאחד הצדדים. 

אפילו הליכון חשמלי שמתחזקים בצורה מושלמת ישחק לאורך השנים. כל מנוע שפועל על בסיס קבוע יתעייף בסופו של דבר. אם בוקר אחד אתם מגלים שהמכשיר לא נדלק או שהמנוע "מגמגם", הזמינו איש מקצוע לבדיקה מקצועית. אם הרגשתם ריח חרוך למרות שהרצועה משומנת, אם הקצב איטי מן הרגיל או שהמסך מראה חיווי של תקלה שאינכם יכולים לפתור, חברת ריפיט תטפל בכך לשביעות רצונכם המלאה. 

החברה מעסיקה טכנאים מוסמכים שיודעים לפתור כל תקלה, בכל סוגי ההליכונים. מטפלים בקביעות בדגמים ביתיים נפוצים אך גם במותגים היוקרתיים ביותר של מיטב חדרי הכושר. אל תתפשרו על התקנה של מנוע להליכון חשמלי מסוג משופץ או ממקור לא ברור. זכרו שהמנוע הוא הלב של כל הליכון ראוי לשמו.

דילוג לתוכן