איך לשמור על כושר בבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

ספורטאים מקצוענים ומי שרואים בכושר האישי שלהם מטרה עיקרית, בוחרים בדרך כלל להתאמן בסטודיו, מכון כושר, לרוץ או להיעזר במתקנים בחוץ. לעומתם, רוב המעוניינים בכושר אישי ככלל, הם אלו שלא רואים בכך עיסוק ראשי, אלא רק מבקשים לשמור על הבריאות בצורה שוטפת ופשוטה, שלא תצריך מהם טרדות ויציאה קבועה מהבית לשם כך. 

יש לא מעטים שמעדיפים לא להתאמן בציבור מטעמי צניעות או מבוכה, אבל עבור אחרים זהו פשוט אילוץ, משום חוסר זמינות של חדר כושר, משאבים למנוי קבוע, מגורים באזור שאינו מתאים לפעילות בחוץ, ואפילו מבוגרים המעדיפים לשמור בידוד מפני וירוס הקורונה. בסיכומו של דבר, רוב מספרי ברור מבין כלל השומרים על הכושר יעדיפו לעשות זאת בבית, ובפניהם פתוחות שפע דרכים לכך. אמנם המגורים של רובנו צפופים, אבל גם מפתן דלת עשוי להפוך למתקן מתח מעולה אם רק נחשוב ונקדיש שעה להרכיב אותו שם.

תכנון מביא תוצאות

לפני הכל, חובה לזכור שאימון כושר בבית דורש מידת משמעת עצמית. בניגוד לסטודיו שאליו הגענו מתוך מטרה תכליתית, סביבת הבית מלאה פיתויים, הסחות דעת, ולא פחות מכך – אפס צופים ושפע מקומות נוחים לעצור ולהשתרע בהם בעצלות במקום לסיים את המאמצים שתיכננו. מי שמתכוון להתאמן בבית צריך לקבוע לעצמו זמן ושעות נוחות שמוגדרות למטרה – ומשמשות לה בפועל ללא פשרות. לחכות לרגע בו יהיה לנו מרץ וחשק להתאמן יכול להיות מהנה ויעיל לשבוע, אבל משירדה ההתלהבות הראשונית, זוהי תכנית שפשוט לא תתבצע, מהסיבה הפשוטה שצריך להתאמן יותר ממה שבא ומתחשק בסוף לרובנו.

אימון מול הטלויזיה

בכל סלון ניצב היום מסך גדול וחכם ומולו שטיח, עליו ניתן גם להניח מזרון. זה בעצם כל מה שדרוש לנו בתור פינת אימון ביתית. יוטיוב גדושה בסרטוני כושר מכל סוג, ובמספר לחיצות נוכל לבחור כל תרגול שנבחר, החל מיוגה למתחילים וכלה באימון כושר אינטנסיבי לאלופים. 

מי שמעוניין להיות רציני ויסודי יותר, יכול לרכוש תוכנית אימון אונליין מסודרת ועדיפה, הודות להדרגה נכונה יותר של התהליך. לא מעט מאמנים מציעים כיום סדרות שיעורים בעברית, לרבות אימון אישי פרטני מקוון.

איך לשמור על כושר בבבית

איך לשמור על כושר בבית?

איך לשמור על כושר בבית?

מכשירי כושר

ידוע שמכשיר כושר ביתי מעניק מקדם שימוש גבוה בשל ההנאה מסוג התרגול המועדף שבחרנו, וכמובן הצורך הטבעי שלנו להצדיק את ההשקעה בקנייתו. ברור שהכנסת הליכון, אליפטיקל או אופני כושר הביתה יקדמו את הסיכויים לבית ספורטיבי ובריא יותר.

אפילו אם חסר מקום להניח מכשיר רחב (או כסף להשקיע בו) ניתן לחבר כמעט לכל דלת רצועות TRX, ולהנות מאימון מגוון, שגם מאפשר עלייה ברמת הקושי לפי היכולות האישיות שילכו וישתפרו. עלות הרצועות נמוכה יחסית (300 עד 1000 ₪ למקצועיות ביותר) וניתן להתקין אותן בבית או במרפסת ללא בזבוז שטח. 

אימון מדרגות 

אם אתם גרים בבניין קומות, רוב הסיכויים שהמדרגות בו אינן משמשות איש, ויאפשרו אתר אימון מושלם. עשר דקות ביום (ואפילו שש למתקשים) יעשו פלאים לסיבולת לב ריאה, לחיזוק שרירי הרגליים, ולעליית דרגת העצימות למאמץ אינטנסיבי עם הזמן. עשרים דקות יומיות כבר יביאו אותך לכושר אופטימלי.

חבל קפיצה 

החשבון פשוט: חמש דקות קפיצה שוות לעשר דקות ריצה או רבע שעת הליכה. כל שנדרש הוא חבל ושטח קטנטן בסלון. די בעשר דקות אימון ביום (או עשרים אם עצרתם באמצע) לאימון אירובי מלא והעלאת הדופק הרצויה.

הטרמפולינה של הילדים

אם גם בחצר שלכם מונחת טרמפולינה לילדים, אל תתביישו לעלות עליה בעצמכם. היא אינה רק מתקן שעשוע, אלא גם מכשיר כושר מהנה במיוחד. שבע דקות קפיצה שורפות כמאה קלוריות, מחזקות את שרירי הבטן, מפתחות שיווי משקל וקואורדינציה בכיף.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן