איך לקנות הליכון בתקציב מתאים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

הליכונים, שפעם היו אביזר המצוי אך ורק בחדרי כושר או במועדונים ובריכות שחיה, הפכו למוצר ביתי נפוץ. למי שיכול להשקיע ברכישה תקציב בלתי מוגבל, קיימת אפשרות למותגים באיכות של מכוני כושר אך גם עלות בהתאם. פערי המחיר בין המותגים השונים גדולים ויכולים להגיע לאלפי שקלים ואפילו עשרות אלפי שקלים (אם מביאים בחשבון את האיכות המקסימלית הקיימת). נסביר איך תוכלו לקנות הליכון בתקציב המתאים לכם ועל פי הצרכים שלכם.

בין הליכה לבין ריצה

לפני שאתם מתכננים מהו תקציב מתאים בשבילכם, קבלו נקודה מרכזית – השימוש הצפוי. חלק מהמשתמשים זקוקים למכשיר זה בכדי שיוכלו לעסוק בפעילות הליכה ברמה יומית. אחרים רוצים להתאמן בריצה כתחביב וישנם אצנים מקצועיים או שרוצים להשתתף בתחרויות בארץ או בעולם. עבור מי שאיננו אצן בנשמה ושואף מרתונים, אפשר בהחלט למצוא דגמים מעולים, במחיר מאוד נוח. אם מעוניינים באימונים אינטנסיביים מאוד, בתנאים אופטימליים (למשל בלימת זעזועים מיטבית), כדאי להשקיע יותר, כדי לקבל יותר.

מד דופק אינטגרלי, האם זה כדאי?

כמעט כל יצרן מוביל של הליכון ממותג כזה או אחר מציע גם דגם אחד לפחות שכולל מד דופק אינטגרלי. זהו מד דופק שיודע לחוש בפעימות הלב בשעת האחיזה בידיות או במוט הייצוב של המכשיר. השאלה האם זה כדאי מבחינת התקציב שעומד לרשותכם והמדד הוא כזה: בדקו עד כמה המכשיר שיודע למדוד דופק יקר יותר לעומת מכשיר שאיננו מסוגל לבצע זאת. על הדרך, בדקו גם פרמטרים נוספים כמו גודל המסילה. פרמטר כזה נחשב להרבה יותר מרכזי עבור המשתמש הממוצע.

איך לקנות הליכון בתקציב מתאים

איך לקנות הליכון בתקציב מתאים?

איך לקנות הליכון בתקציב מתאים?

גודל המסילה וגודל המכשיר כולו

לעומת הליכון קטן ביותר וזול יחסית, הדגם הגדול יותר יהיה, על פי רוב גם יקר יותר. אך גם כאן ישנם פערים בלתי מבוטלים וכדאי להיות ערים לכך. ככל שקצב הריצה צפוי להיות מהיר יותר, כך כדאי לקנות דגם גדול, ארוך ורחב יותר. גם עבור אנשים גדולים, כבדים וגבוהים יותר, נחוץ מכשיר גדול יותר שיכול לעמוד בעומס. עבור הזקוקים למכשיר לצרכי הליכה בלבד או כאשר רוצים דגם מתקפל, אפשרי בהחלט לבחור גם את הדגמים הפחות גדולים ואף הפחות חזקים.

מתי הזול הופך ליקר

לפני שקונים הליכון, בדקו האם המשווקים והיצרנים המובילים מציעים מבצעים נכון לרגע זה. מעת לעת, מגיעים מבצעים שמאפשרים גם לבעלי תקציב לא גדול, להשיג דילים מפתיעים. הכי חשוב להתרשם מרמות המחירים בהינתן פונקציות שונות. בדקו פונקציות כמו סוגי תוכניות אפשריות, תוספות כגון מדידת דופק או אפילו מערכת שימון אוטומטית. אם אתם מגלים כי מוצע לכם דגם במחיר יותר מדי זול, בדקו בשבע עיניים את המפרט ואת האותיות הקטנות. מחיר זול מדי יתורגם על פי רוב למכשיר באיכות גימור לא מספקת ועמידות בסימן שאלה.

איכות המנוע ועצמתו

בבחירת מכשיר ההליכה והריצה, בדקו מהי איכות המנוע ועצמתו. שימו לב כי לצד הליכונים בעלי מנוע של כ-2 עד 3 כוחות סוס, ניתן למצוא גם דגמים בעלי 4 כוחות סוס או 6 ואפילו יותר. ככל שתוכניות האימונים מקצועיות יותר, כך מקובל להקצות תקציב רכישה גדול יותר. אם ההליכון אמור לשמש אתכם לעיתים פחות מזומנות, אפשר לקחת הביתה אחד מהדגמים היותר קטנים ובעלי המנועים הפחות חזקים.

כדאי להוסיף כי שכלולים כדוגמת יכולת לכוון את הזווית של הריצה או צג משוכלל שמציג פונקציות שונות, עשויים לשפר מאוד את חווית הריצה. כמו כן, השקעה בדגם בעל בלמי זעזועים טובים תוריד את העומס מהברכיים ועמוד השדרה. זהו אלמנט חשוב ביותר.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן