איך להתאים את ההליכון למידות גופכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

קנייה של הליכון היא לא קנייה פשוטה, שכן מדובר בסכום לא מבוטל של כסף שצריך לחשוב היטב מה לעשות איתו ואיך לנצל אותו לטובת ההליכון שישרת אתכם נאמנה כמה שיותר זמן. גם אם הולכים לחדר הכושר כדי להתאמן, צריך לדעת איך לבחור נכון את ההליכון שעליו מתאמנים, שכן לכל הליכון יש את התכונות והמאפיינים שלו והם יכולים להשפיע על מהלך האימון.

כאשר עוצרים רגע כדי לבחון את התכונות האלה ואת המפרט הטכני של ההליכון – מוצאים על איזה מהאפשרויות יהיה הכי נכון, נעים ויעיל ללכת ולרוץ ועם איזה הליכון אפשר יהיה בקלות רבה יותר להשיג את התוצאות הרצויות ולעמוד ביעדים שהצבתם לעצמכם.

הקשר בין מבנה גוף המתאמן לבין ההליכון

על ההליכון מבצעים הליכות וריצות. גם אם אין מדובר בתנועה רבה בחלל – עדיין המתאמן צריך להרגיש בנוח ולדעת שההליכון מתאים לו. הבחינה המעמיקה מתחילה כבר במידות של ההליכון עצמו וכאן חשוב לשים לב למידות שלו כשהוא פתוח ומוכן לשימוש או כאשר הוא מקופל.

מידות אלה מהותיות כאשר רוצים לקנות הליכון לשימוש ביתי וחשוב לדעת כמה מקום הוא יתפוס בחדר והאם יהיה כדאי לקפל אותו כל עוד אין הוא בשימוש. המידות החשובות בעת השימוש בהליכון הן אורך ורוחב רצועת המסלול, רוחב הידיות המגנות על גופו של המתאמן והמשקל המקסימלי שאפשר לעשות איתו שימוש על גבי ההליכון. כל אלה מתייחסים למבנה הגוף של מי שעומד להתאמן על ההליכון.

איך להתאים את ההליכון למידות גופכם

איך להתאים את ההליכון למידות גופכם

לייעוץ והכוונה באשר לבחירת הליכון

התאמה של ההליכון למבנה הגוף

ברוב המקרים, להרבה מאוד אנשים יש את אותם נתונים גופניים ולכן ייתכן מאוד שההליכון הממוצע יתאים להם ולשימוש שלהם בו. מי שניחן בתכונות שחורגות מהממוצע או שמבנה הגוף שלו שונה באופן מהותי צריך לוודא שההליכון אכן יתאים לו ולגוף שלו.

להלן כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון בעת ההתלבטות:

 • מתאמן בעל מבנה גוף רחב או מלא עלול לחוש צפיפות בין הידיות שתוחמות את מסלול הריצה ולא יהיה לו נוח לרוץ.

• מי שנחשב לגבוה מהממוצע יתקשה לרוץ או ללכת בצעדים גדולים במידה ואורך המסלול קטן מאורך הצעדים המירבי שלו.

• אין לעשות שימוש בהליכון במידה ויש חריגה מהמשקל המקסימלי שההליכון מסוגל לשאת.

• רמת הכושר הגופני של המתאמן צריכה להתאים לשימוש בהליכון, כך שהרמות והמהירויות השונות יאתגרו אותו אך לא תהיינה לו קשות מדי.

התאמת הליכון למבנה גוף – חשוב לאיכות האימון ולשמירה על הבריאות

התאמה של ההליכון למבנה הגוף היא שלב קריטי והכרחי לפני שמתחילים לעשות שימוש בהליכון ולכן, גם אם חשים שלא בנוח – כדאי להכיר את נתוני הגוף (גובה, משקל, אורך צעד, היקף מותנים ועוד) לפני שקונים הליכון. ההליכונים כיום נחשבים למתקדמים ומשוכללים מאוד ובהתאם גם עולים לא מעט. לכן יש חשיבות לבחינה מעמיקה ולבחירה מושכלת של ההליכון, זאת על מנת שאפשר יהיה לעשות בו שימוש ארוך ומתמשך ככל האפשר.

במידה ולא מצליחים להגיע להחלטה – כדאי מאוד להסתייע באיש מקצוע מעולם הספורט שמכיר את מכשירי הכושר הביתיים ויוכל לתת ייעוץ והכוונה באשר לבחירה בהליכון הנכון.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן