אימון כושר ביתי למה זה חשוב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

אימון כושר ביתי בלי תירוצים

אנו חיים כיום בתקופה שיש בה מודעות גבוהה מאוד לאורח חיים בריא, לתזונה מאוזנת ובריאה וכמובן לביצוע פעילות גופנית על בסיס קבוע ושגרתי. על מנת לעמוד בביקוש ולאפשר לכל אדם לשמור על עקרונות אלה כחלק משגרת היומיום שלו – ישנן כיום כל מיני אפשרויות לביצוע פעילויות גופניות ושמירה על כושר גופני קבוע.

אחת ההתלבטויות שקיימות בקרב המתחילים יותר היא האם עדיף לרכוש מנוי לחדר כושר שקרוב למקום המגורים או שאולי יהיה טוב יותר להתאמן בבית עם מכשיר שמשקיעים מעט כסף ברכישתו וישרת נאמנה את בני המשפחה. אך האם להתלבטות זו יש תשובה חד משמעית?

למה להתאמן בבית?

הבית הוא המקום שבו כל אחד מרגיש הכי טוב ונוח שאפשר. אפשר ללבוש מה שרוצים, אפשר להתאמן מתי שרוצים, לא צריך להמתין שמכשיר הכושר יתפנה והכי חשוב – לא חייבים לסבול ממבטים של אלה המתאמנים בסמוך. כאשר אדם נמצא בבית שלו ומארגן את סדר היום ולוח הזמנים – אין הוא חייב להתחשב באף אחד אחר מלבד הנוחות שלו עצמו.

אם נרשמים לחדר כושר צריך להגיע לשם, להתאים את ההגעה לשעות של תחילת החוגים וכמובן להצטופף באולם החוגים עם עוד משתתפים נוספים. במקרים לא מעטים, בעיקר בשעות שיש בהן עומס – לא יהיו מכשירי כושר פנויים וזמינים ולא יהיה מנוס מהמתנה, אולי ארוכה. במצב כזה מתבזבז לא מעט זמן וחלק מהאימון עלול להתגלות כלא יעיל.

אימון כושר ביתי

אימון כושר ביתי

תקלה במכשיר הכושר?

קניית מכשיר כושר הביתה – ההחלטה הנכונה ביותר

כיום מכשירי הכושר הרבה יותר זמינים, נגישים וזולים מאשר היו בעבר. בנוסף לכך הם מתקדמים מאוד ומבוססים על שימוש באביזרים נוספים או אפילו בשילוב עם רשת האינטרנט. מכאן ששימוש במכשיר כושר ביתי עשוי להיחשב כחוויה לכל דבר, חוויה שתחסוך למתאמן את הטרטור והטרחה הכרוכים בהגעה לחדר הכושר.

אפשר לומר אפילו שהמחיר של מכשיר כושר זהה למחיר של מנוי שנתי בחדר הכושר (ואף נמוך ממנו במקרים מסוימים) אך בניגוד למנוי שישרת אדם אחד בלבד – במכשיר הכושר יכולים כמה וכמה אנשים לעשות שימוש, כמו למשל כמה בני משפחה. משפחות רבות מעידות שלאחר רכישת מכשיר כושר ביתי, כל בני הבית החלו להתאמן בתדירות כזאת או אחרת, ואורח החיים הבריא נכנס אל הבית. לא צריך לצאת מהבית במיוחד, אפשר למקם את המכשיר מול הטלוויזיה ובחדר ממוזג, לתכנת במכשיר את אופי האימון הרצוי ולצאת לדרך. אוזניות, בקבוק מים – והתחושה נהדרת!

חוסכים זמן – מתאמנים בבית!

כאשר מחשבים את זמן ההתארגנות כדי להגיע לחדר הכושר, מוסיפים את זמן הנסיעה והחנייה, ההגעה, נעילת החפצים בארונית והתחלה האימון – במשך כל הזמן הזה אפשר להתחיל ולסיים את האימון בבית. כשמכפילים את פרק הזמן הזה בשתיים (הגעה וחזרה) אין מנוס מהמסקנה שלא תמיד זה מומלץ וכדאי. מי שעובד הרבה שעות במשך היום לא ירצה לבזבז זמן נוסף אלא יעדיף לחזור הביתה אל חיק המשפחה.

גם אם האימון מתבצע לפני שהילדים הולכים לישון – עדיין הוא מתבצע בבית עם הנוחות הביתית ועם הרעש וההמולה המשפחתיים והאהובים. מכשיר כושר שישרת את כל בני המשפחה יהווה תמריץ עבור מי שיכול להשתמש בו ואפשר יהיה ליצור אתגרים משפחתיים שיגבירו את הרצון והשאיפה לשפר את הכושר הגופני של כל בני המשפחה.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן