אימון כושר בבית בימי קורונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

מכוני הכושר, רובם ככולם סגורים בימים אלה. הציבור ממעט להגיע גם אם חלק מהם פתוחים באופן חלקי. לאחרונה התבשרנו שחלו הקלות בנוגע לפעילות ספורטיבית בחוץ, בתקופת הקורונה (אפשרי ללא מסכה). יחד עם זאת, רבים חוששים מכך וכמו כן, יתכן שבהמשך ההחלטה תשתנה. הפתרון המתבקש הוא לבצע אימון כושר בבית בימי קורונה. מדוע זה חשוב ומה אפשר לעשות? הטיפים הללו יעזרו גם לכם להעלות את הדופק ולשמור על הכושר.

פעילות אירובית בבית, האם אפשרי?

משקולות לשימוש ביתי זמינות לכל. הן מגיעות במשקלים מגוונים, כך שצעירים או מבוגרים, בעלי כושר גבוה או מתחילים יכולים לעשות בהם שימוש ראוי בבית. יחד עם זאת, כפי שאנו מסבירים בריפיט, לא כדאי להזניח את הפעילות האירובית. חיזוק השרירים טוב וחשוב אבל העלאת הדופק חיונית לא פחות מזה.
על מנת לבצע אימון כושר ביתי, תוך העלאת הדופק, אפשר להצטייד במכשירים מתאימים.

חלק מהמכשירים הללו ניתנים לקיפול או לאחסון, כך שגם אינם תופסים מקום רב. מכשיר פופולרי ביותר להפעלת לב ריאה הינו ההליכון. בל נטעה, זהו פתרון שמאפשר לבצע ריצה במהירות משתנות. השימוש בו מקובל למתחילים ולמקצוענים שכן אפשר לכוון מגוון מהירויות. דגמים רבים מאפשרים אפילו לתכנן שיפוע לצורך העלאת עצימות האימון. גם אופני ספינינג או מכשירי אליפטיקל ביתי ידועים כמוצלחים מאוד. לא משנה באיזה מתקן כושר תבחרו, זוהי הדרך לשמור על המשקל, לשרוף קלוריות וגם להרגיש בריאים ומלאי מרץ.

אימון כושר בבית בימי קורונה

זקוקים לתיקון מכשיר כושר בבית?

זקוקים לתיקון מכשיר כושר בבית?

האימון חשוב, וכל אחד יכול

בימי קורונה, כדאי להפעיל את הגוף מסיבות רבות. פעילות גופנית משחררת הורמונים משפרי מצב רוח. הפעילות מחזקת את גופינו ומבריאה את נפשנו. נמצא כי אנשים פעילים נמרצים יותר, חסונים יותר וסובלים הרבה פחות מבעיות בריאות. דווקא בתקופה שבה החרדה עולה, תרגילים שונים מפחיתים את המתח ומסייעים אפילו כנגד נדודי שינה. לצד השימוש במכשירים לפעילות אירובית, אימון כושר בבית בימי קורונה צריך לכלול גם תרגילים נוספים שמחזקים את כלל מערכות הגוף. עם קצת רצון ובלי להתעצל, כל אחד יכול.

מגוון תרגילים מומלצים וטובים לבית

כמה תרגילי כושר בבית שכל אחד יכול לעשות:

תרגיל חיזוק לרגליים – עומדים בפיסוק רחב מעט, כאשר הישבן מכופף החוצה. מכופפים את האגן והברכיים לצורת כריעה. לשיפור שיווי המשקל, בשעת ההתכופפות כדאי לישר את הזרועות לפנים. תוצאת התרגיל היא שיפור היציבה וחיזוק של שרירי הרגליים.
תרגילים לחיזוק זרועות וחזה – הגוף מקביל לרצפה, כאשר הזרועות מתוחות. הזרועות ישרות מתחת לכתפיים כאשר האגן אסוף ושרירי הבטן מוחזקים בפנים. הגוף נשאר מתוח ומכופפים את המרפקים כך שהגוף מתקרב לרצפה. הקצב צריך להיות איטי, עם ירידות וחזרות למעלה. אם רוצים להעלות את דרגת הקושי, ניתן להניח את כפות הרגליים על כיסא או שרפרף. למי שמתקשה, ניתן להקל כאשר מניחים את שתי הברכיים על הארץ.
תרגיל משולב לחיזוק כללי (לרבות שרירי ליבה) – ממצב עמידה יורדים לכריעה. נשענים על כפות הידיים ושולחים את הרגליים לאחור. לאחר מכן, מבצעים את התנועה בסדר הפוך עד שחוזרים למצב עמידה.
תרגול מתיחות והגמשהאימון ביתי יעיל כדאי לבצע בסטים, כלומר על כל תרגיל חוזרים כמה פעמים ואז הפסקה של חצי דקה עד דקה למנוחה. כמו כן, חשוב לשלב גם תרגולי מתיחות והגמשה. שימו לב שגם מתיחות, כמו בניית שריר, מבצעים בהדרגה. סיבובי כתפיים, מתיחות לצדדים, סיבובי כפות רגליים, כל אלה עוזרים לחמם את הגוף ולהכין אותו לקראת המשך הפעילות.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן