אוכל וכושר מה מומלץ לאכול

תוכן עניינים

אוכל וכושר

חלק מתכנית כושר איכותית היא שילוב של תזונה מצוינת שתשלים את אימוני הכושר.

ריפיט בסדרת עצות וטיפים מה מומלץ לשלב בתזונה שלכם כדי להשיג תוצאות טובות יותר

להשיג יותר מהאימון

אימוני כושר ביתיים הפכו לפופולריים, במיוחד כשנושא הבריאות שלנו עולה יותר למודעות של כולם, וכך גם נושא התזונה והקפדה על מה אנחנו מכניסים לפה, אם זה תוספות של שייקים וחלבונים ועד לטבעונות או צמחונות. אנשים בהחלט מודעים יותר לבריאות שלהם ולנושא התזונה היום.

השאלה היא כיצד נוכל להפיק יותר מהאימון שלנו לא רק במכשירי הכושר שנבחר, אלא גם גם באמצעות שילוב של תזונה נכונה ואיכותית יותר.

גם האוכל משפיע על הגוף

כאשר אתם עולים על מכשירי כושר כמו ההליכון או אופני כושר , אין ספק שלאימון ישנה חשיבות רבה אך בשילוב עם תזונה איכותית תוכלו להשיג תוצאות מעולות הרבה יותר. 

אימון על מכשירי כושר תורם במיוחד לבניית שרירים ולחיזוק העצמות. בנוסף, אימון נועד לשיפור תפקוד וכן לשם החלמה מכאבים. 

בכושר איכותי יותר מטרת האימון היא לשלב גם אימון אירובי למערכת הלב עם אימון כוח לחיזוק מערכת השרירים. השילוב נעשה בצורה יעילה בעזרת סדרת תרגילים במכשירים.

מה מומלץ לאכול לפני אימון

לא פחות חשוב מהאימון הוא להקפיד על תזונה מתאימה בכל יום, תזונה מאוזנת ובריאה. לפני האימון מומלץ לאכול פחמימות שיסייעו לתזוזת הגוף, יספקו לגוף מספיק סוכר לשעת מאמץ. 

ישנם שני סוגי פחמימות בתזונה שלנו, האחד עתיר בסיבים תזונתיים, למשל בלחם דגנים מלא, והשני כולל פחמימות פשוטות כגון במאכלים המכילים סוכר רב, פחמימות אלו אינן איכותיות וגורמות לעלייה מהירה ברמת הסוכר עם תחושת שובע שאינה מספיקה וכך אפשר רק לעלות במשקל.

אוכל וכושר מה מומלץ לאכול
אוכל וכושר מה מומלץ לאכול

אוכל וכושר מה מומלץ לאכול

אוכל וכושר מה מומלץ לאכול

מה מומלץ לאכול אחרי אימון

תמיד חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת, ולכן גם אחרי אימון יש לאכול ארוחה מאוזנת הכוללת את כל אבות המזון, למשל פחמימות שמספקות אנרגיה לקיום תהליכים חשובים לבריאות הגוף וכן לספיגת ויטמינים, יש לכלול בתפריט חלבונים שמאפשרים את בניית השרירים בצורה טובה ולכלול גם מעט שומנים. 

כמובן שיש לשלב תמיד מגוון של ירקות טריים או מבושלים לפחות פעמיים ביום. ירקות הם בריאים מאד ומכילים נוזלים וסיבים תזונתיים שתורמים לתחושת שובע, וזה כידוע חשוב לכל מי שמטרתו לשמור על המשקל או ליצור ירידה איכותית ובריאה במשקל.

להקפיד על שתיית מים

עשיית כושר במיוחד על מכשירים יוצרת צמא וגוזלת אנרגיה. לכן יש להקפיד על שתייה רבה. במיוחד לפני האימון, גם בעת האימון ולאחר מכן, כך הנוזלים תפקידם שהגוף יהיה עם מספיק במים ויתפקד במהלך היום כולו ובמהלך האימון. 

אם לא מקפידים על מספיק שתייה, זה עלול לגרום לגוף להרגיש צמא מוגברת שיוצר חולשה ועייפות במהלך האימון ואחריו וזה אף יכול להיות מסוכן.

ציוד ספורט לאימון עם ריפיט

לצורך אימוני כושר או למגוון פעילויות גופניות אחרות, חשוב תמיד להשתמש בציוד ספורט מקצועי ואיכותי שיתאים לכל פעילות ספורטיבית שתבחרו, ניתן להתאים זאת גם לתקציב שלכם וכמובן חשוב להתאים את המכשיר למצבכם הגופני והרפואי. 

אצלנו בריפיט תוכלו לקבל את כל היעוץ וההדרכה הרצויים, וכן להתייעץ לגבי מגוון של מכשירי כושר וספורט מקצועיים ובטיחותיים מהרמה הגבוהה ביותר. 

אלו מכשירים מתקדמים שמיוצרים בחברות המובילות בעולם בתחום הכושר, הם מאושרים על-ידי מכון התקנים, וכוללים שירותי התקנה או תיקונים בהתאם. תוכלו תמיד להתאים באופן אישי את ציוד הספורט והכושר לצרכים האישים של האימון וכן לתקציב שברשותכם.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן