אופני כושר או הליכון מה עדיף?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

מדריך קצר למתלבטים בין אופני כושר או הליכון

מי שמעוניין להתחיל לבצע פעילות גופנית, צריך לקבל כמה וכמה החלטות שקשורות באופן ביצוע הפעילות, בתדירות שלה ובאימון עצמו. אנשים רבים כיום מעדיפים לבצע פעילות גופנית בבית שלהם, בלי לצאת למכוני כושר המוניים או לשלם סכומים גבוהים עבור דמי המנוי. כיום ישנם סוגים שונים של מכשירי כושר שנועדו לשימוש ביתי ויכולים לעזור למתאמן להשיג את התוצאות שלהן הוא מקווה. ברוב המקרים ההתלבטות תהיה בין הליכון לבין אופני כושר. אז איך באמת אפשר לקבל את ההחלטה הנכונה?

יתרונות של אופני כושר

אופני הכושר מציעים חוויה ואימון של רכיבה על אופניים. אפשר לכוון את עוצמת האימון על ידי שינוי ההילוכים, להגביה או להנמיך את המושב והכידון וכך המתאמן יושב בנוחות והתנועות שלו שלמות ונכונות. הוא יכול לבחור להתבסס על מרחק רכיבה או על זמן הרכיבה ולחלק את האימון בין כמה עוצמות, כלומר להחליף בין מהירות גבוהה לנמוכה, לבצע תרגילים של רכיבה בעמידה או בעודו נשען קדימה עם הסנטר על הכידון. אופני הכושר מאפשרים מגוון רחב של תרגילים ומפעילים את השרירים ומערכות הגוף שלוקחים חלק בפעולת הרכיבה. כמו בכל אימון ספורט – חשוב מאד להתאים את תרגילי החימום והמתיחות של לפני ואחרי האימון לסוג התרגילים שהמתאמן עומד לבצע.

אופני כושר או הליכון מה עדיף?

מחפשים מכשיר כושר לבית?

אופני כושר או הליכון מה עדיף ?

למה כדאי דווקא להשתמש בהליכון

ההליכונים כיום נחשבים למתקדמים, מתוחכמים ומאוד טכנולוגיים. מלבד ההליכה המבוצעת עליהם, הם מציעים מגוון רחב של אפשרויות היקפיות שתורמות הן לחוויה של האימון והן לנתונים והמידע שהמתאמן יכול לשאוב אודות עצמו – מהירות ההליכה, השיפוע של המסלול, המרחק שהיה עובר לו היה הולך מחוץ לבית, קצב פעימות הלב ועוד.

אנשים רבים מעדיפים את פעולת הצעידה וההליכה על פני ריצה או רכיבה ומכאן שההליכון עשוי להתאים גם לאנשים מבוגרים יותר שפעולת הרכיבה על האופניים עלולה להיות מאתגרת מדי עבורם. חשוב לשים לב לנתונים הטכניים של ההליכון ולמקם אותו בבית במקום ברווח מספיק, רצוי אל מול מסך הטלוויזיה או המחשב.

איך מחליטים איזה מכשיר כושר מתאים?

על מנת לקבל את ההחלטה אודות מכשיר הכושר המתאים ביותר לצרכים, כל מתאמן צריך לבחון מה הוא רוצה או מקווה להשיג מעצם האימון, כמה מקום יש לו בבית עבור המכשיר וכמובן מה התקציב שעומד לרשותו. האם הוא מעדיף רכיבה או הליכה? אילו קבוצות שרירים הוא מעדיף להפעיל בזמן האימון? האם הוא יודע טוב מספיק לרכוב על אופניים ומעבר לכך, יכול להמשיך באיפון מסוג זה לטווח ארוך? כל אלה הן שאלות שהמתאמן צריך לענות עליהן ולאחר שיגדיר עם עצמו יהיה לו קל יותר לקבל את ההחלטה.

אופני כושר והליכונים ביתיים בריפיט

אנו בריפיט מציעים שירות של תיקון הליכונים וכן תיקון אופני כושר ביתיים. בנוסף, תוכלו לרכוש מאיתנו מכשירי כושר ביתיים מתצוגה או מיד שניה במצב מעולה, וכך לדאוג לבריאות שלכם ולאורח חיים בריא. נשמח לעמוד לשרותכם!

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom דילוג לתוכן