רצועת הליכון חשמלי איך לטפל בה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

הליכון חשמלי הוא מכשיר הכושר הפופולרי ביותר בחדרי הכושר, וגם מי שבוחר לרכוש מכשיר כושר לביתו, לרוב יבחר בהליכון חשמלי. הסיבה העיקרית לכך היא שפעולת ההליכה נחשבת לפעולה בריאה ביותר, ולא דורשת מאמצים פיזיים רבים – היא יכולה להתאים גם למי שלא מורגל באורח חיים ספורטיבי ומעוניין לשמור על אורח חיים בריא. למשל, אנשים מבוגרים. אחד הרכיבים החשובים ביותר בהליכון החשמלי הוא רצועת ההליכון, ותקלות שקשורות בה הן שכיחות. למה משמשת הרצועה, מה גורם לתקלות ברצועה וכיצד ניתן לטפל בזה?

מהו תפקידה של רצועת הליכון?

כאמור, רצועת הליכון היא מרכיב חשוב. למעשה, מדובר במשטח שעליו אנו דורכים במהלך הפעילות, בין אם זו ריצה ובין או זו הליכה. אורך הרצועה קובעת את טווח גמישות המכשיר, והרצועה היא זו שסופגת את זעזועי הריצה בזמן המפגש של כף הרגל עם המשטח. במקרים בהם הרצועה לא ממוקמת כמו שצריך, היא גורמת לנזק לשאר רכיבי ההליכון וגם פוגעת בבריאותך, על ידי כך שלא סופגת את ה"מכה" מהמשטח. מסיבה זו, חשוב לטפל בתקלות ברצועה וגם למנוע אותן מבעוד מועד על ידי ביצוע של בדיקות תקופתיות אחת למספר חודשים בהתאם לאופי השימוש בהליכון. 

כיצד נגרמת תקלה ברצועת ההליכון?

משטח ההליכה שבהליכון סופג את רוב הלחץ של הפעילות הספורטיבית. במהלך השימוש, רצועת ההליכון לאט-לאט מאבדת מהמתח שלה. מדובר בתקלה שנובעת כתוצאה מבלאי והיא נחשבת לבלתי נמנעת ככל שההליכון נמצא בשימוש. תיקון הרצועה יכול להתבצע בקלות על ידי מספר סיבובי מברג, אך במקרים קשים יותר של רצועה שנעשה בה שימוש על אף שהיא הפסיקה לעבוד כנדרש, יהיה צורך בהחלפה של הרצועה כדי שלא לפגוע בשאר חלקי ההליכון. מחיר של החלפת רצועה עומד על כמה מאות שקלים.

רצועת הליכון חשמלי איך ניתן לטפל בה

רצועת הליכון חשמלי איך ניתן לטפל בה?

רצועת הליכון חשמלי איך ניתן לטפל בה?

איך ניתן לזהות שהרצועה בהליכון שלי דורשת טיפול?

רצועה תקולה ניתן לזהות לפי רעש ההליכון שאינו כתמיד. בנוסף, בגלל שהרצועה כבר לא מצליחה לעמוד בעומס הגוף שלנו עליה, ניתן יהיה להרגיש בזמן פעילות שההליכון מאיץ, מאט ובאופן כללי לא עקבי. יתכן גם שינוי מסוים בזווית של המסלול ביחס לשוליים הסטטיים של ההליכון. עבור אנשים שנוטים להשתמש בהליכון במהירות גבוהה, מדובר בסיכון משמעותי להחלקה בעקבות הרצועה שמאבדת מהיצבות שלה.

החלפת רצועה – חשוב שתתבצע רק על ידי טכנאי מקצועי

אנו מציעים החלפת רצועות להליכונים לכל הדגמים – הליכונים ביתיים והליכונים מקצועיים שנמצאים בחדר כושר כגון: 
רצועות להליכונים ביתיים – VO2 , YORK , PROFORM, TUNTURI , DUNLOP , KEYS ועוד.

רצועות להליכונים מקצועיים בחדר כושר: פריקור, לייף פיטנס, מטריקס, טכנו גים, ועוד.

החלפת רצועה היא פעולה מורכבת, ורק מי שמתמצא היטב בהליכונים חשמליים ידע לבצע אותה מבלי לפגוע בשאר רכיבי ההליכון. כדי לקבל הצעת מחיר הוגנת המתאימה לדגם ההליכון ולאורך שלו, חשוב להתייעץ עם טכנאי הליכונים מומחה. בריפיט אנו מציעים טיפול ברצועת הליכונים באופן המקצועי ביותר, ללא התפשרות על איכות הרצועה, וזאת במטרה להחזיק את ההליכון לשימוש באופן המהיר ביותר, ולשימוש ממושך ללא תקלות נוספות.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
דילוג לתוכן