אימון אפקטיבי על מכשירי כושר

תוכן עניינים

כל מי שנכנס לחדר כושר מכיר את המראה הזה: שורות-שורות של הליכונים ולצידם אופני כושר, אליפטיקל ומכשירים נוספים. למכשירים האירוביים האלה יש ביקש רב הן בחדר הכושר והן בבתים הפרטיים, כשכיום רכישה של מכשיר כושר ביתי – מאופני כושר ועד להליכון – הפכה לדבר פופולרי ביותר.

היתרונות בשימוש במכשירי כושר אירוביים

נוחות – השימוש במכשירי כושר אירוביים מספקת נוחות, ומאפשרת לנו להתאמן מבלי לצאת מהבית. כך, לא משנה אם בחוץ משתוללת סערה או שמש יוקדת – אנחנו יכולים להמשיך לשמור על שגרת אימונים ללא הפרעה.
פונקציות ובקרה – פעילות גופנית על בסיס מכשירי כושר מספקת לכם את כל המידע הדרוש לכם כדי להוציא את המקסימום מהאימון, כפי שנפרט בהמשך. כמובן שככל שמכשיר הכושר מתקדם יותר כך הוא מספק יותר מידע.

שריפת קלוריות

מי שמבצע אימון על מכשיר כושר שמציע מד שריפת קלוריות, עושה זאת כמובן כדי לשרוף קלוריות. מדובר במכשירים אירוביים כדוגמת הליכון, אופניים, אליפטיקל ועוד. 

מד שריפת הקלוריות הוא הכרחי עבור מי נמצא בהליך של ירידה במשקל. גם אם אתם לא סופרים קלוריות בזמן אכילה, יש יתרון בלדעת כמה קלוריות שרפתם בזמן הפעילות הגופנית.

מד דופק

לקצב הלב שלכם בזמן אימון יש שתי השלכות – על אפקטיביות האימון ועל הבריאות שלכם. ראשית, מד הדופק מאפשר לכם להיות בשליטה אחר המדד החשוב ביותר, ולדעת לאילו מספרים מומלץ שלא הגיע. 

שנית, ישנו טווח של פעימות לב בדקה, אשר הימצאות בו תמקסם את האימון ותסייע לשריפה מרובה של שומן. אותו טווח פעימות נקרא "דופק מטרה" והוא אחד הנתונים החשובים ביותר בזמן האימון. 

אם אתם שואפים להתאמן בצורה רצינית ולהשיג את המטרות שלכם – אל תוותרו על מד דופק.

מרחק

פונקציות המרחק לא קריטית לביצוע אימון אפקטיבי, אך היא יכולה בהחלט לשדרג אותו אם תחליטו לאתגר את עצמכם. 

אם אתם אוהבים לבצע ריצות ארוכות ולתת לעדכם מטרה של X ק"מ, כדאי לבחור במכשיר כושר שמספק את נתון המרחק. מרבית המכשירים בשוק מגיעים עם פונקציית המרחק, אלא אם מדובר במכשיר ישן מאוד.

effective training on fitness equipment
effective training on fitness equipment

אימון אפקטיבי על מכשירי כושר – הפונקציות שכדאי להכיר

אימון אפקטיבי על מכשירי כושר – הפונקציות שכדאי להכיר

בלימת זעזועים

בולם זעזועים הוא פיצ'ר שניתן למצוא רק בהליכון, והמטרה שלו היא למנוע ככל הניתן את הנזק לברך בזמן הדריכה של כף הרגל במשטח. לאורך זמן, ניכר שבולם הזעזועים מצליח לשמור על הברך ובפרט על המפרק. כדאי לקחת בחשבון שבולם זעזועים מותקן בהליכונים מתקדמים מבית היצרניות הגדולות. אם אין באפשרותכם לרכוש הליכון מסוג זה, ניתן לקנות נעלי ספורט עם בולמי זעזועים ובכך לצמצמם את הנזק.

מאוורר

בחלק גדול ממכשירי הכושר החדשים ישנו פתח איוורור שמפזר רוח קרה על המתאמנים, מה שמאפשר להם להמשיך להתאמן בצורה אפקטיבית יותר. גם אם אתם מתאמנים על ההליכון בביתכם ומול המזגן, אין תחליף לרוח ישירה ממרחק אפס.

מנגנון קיפול

מנגנון קיפול למכשיר הכושר כמובן לא תורם לאימון אפקטיבי, אך הוא בהחלט יכול לתרום לאריכות חיו של מכשיר הכושר שלכם. מכשיר מקופל יישמר בצורה טובה יותר בפינת הבית, לעומת מכשיר שאינו מקופל ועלול להתלכלך או להתרטב ובכך להינזק. אם יש לכם ילדים קטנים בבית ו/או שהבית שלכם קטן – מומלץ לרכוש מכשיר כושר המאפשר קיפול שלו כדי שניתן יהיה להניחו בצד כשלא מתאמנים.

איך בוחרים מכשיר כושר?

הבחירה במכשיר כושר כדאי שתיעשה בהתאם לנתונים הבאים. כיוון שמדובר במכשירים אירוביים שמאמצים את הלב ומצריכים חמצן ברמה גבוהה – התוצאה תהיה זהה והיא שריפת קלוריות.

• מידת ההנאה – כדי להתמיד בספורט, כדאי ליהנות. כל אחד ממכשירי הכושר האירוביים מספק חוויה אחרת. כדאי לבחור את המכשיר שלכם בהתאם ליכולת שלכם להתמיד בו.

פיצ'רים ותכונות – לאחר שסקרנו את הפיצ'רים והתכונות השונות הקיימים במכשירים האירוביים, בחרו במכשיר המכיל את הפיצ'רים שאתם ממש צריכים.

תקציב – אחד ההבדלים בין סוגי המכשירים הוא כמובן המחיר, כשאופני הכושר נחשבים לזולים ביותר וניתן לרכוש אותם בתמורה למאות שקלים בודדות.

מיקום – הליכונים הם מכשירי כושר גדולים, בפרט אם לא ניתן לקפל אותם, ואליפטיקל הוא מכשיר גדול אפילו יותר. בחרו את המכשיר בהתאם למידות ולמיקום.

אהבת את המאמר? שתף\י אותו!

דילוג לתוכן